Robot pracujący w centrum handlowym "zaatakował dziecko"

0 0
Robot pracujący w centrum handlowym "zaatakował dziecko"
Robot K5, który pracuje w amerykańskim centrum, "zaatakował" półtoraroczne dziecko. (Fot. Twitter)

W amerykańskim centrum handlowym Stanford Shopping Center doszło do groźnego zdarzenia. Patrolujący teren sklepu robot "zaatakował" dziecko.

Robot K5, który pracuje w amerykańskim centrum, "zaatakował" półtoraroczne dziecko. Najpierw uderzył je w głowę, po czym przejechał po nim. Maszyna waży 150 kg i mierzy 1,5 m. Na szczęście skończyło się tylko na otarciach - informuje "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Capgemini chce robotów w outsourcingu. Buduje zespół, który zajmie się ich tworzeniem

- Dziecko oddaliło się od opiekunów i zaczęło biec w kierunku robota. Maszyna skręciła w lewo, by uniknąć zderzenia. Dziecko się jednak cofnęło wbiegając wprost przed przednią część urządzenia. W tym momencie robot się zatrzymał, a dziecko upadło - tłumaczy dla "GW" producent robotów K5 - Knightscope.

Roboty zastąpią pracowników

Eksperci firmy analitycznej Gartner szacują, że do 2025 r., w Stanach Zjednoczonych ponad 30 proc. miejsc pracy zostanie zautomatyzowanych. Praca będzie wykonywana przez roboty, oprogramowanie lub smart urządzenia. Ray Kurzweil, szef inżynierów w Google twierdzi, że do 2029 inteligencja robotów zrówna się z ludzką.

Czytaj też: Roboty w pracy. W tych zawodach to już normalność

- Z roku na rok roboty znajdują zastosowanie tam, gdzie wymagane są znacznie większe umiejętności. W 2013 r. w Stanach Zjednoczonych zezwolono np. na użycie maszyny na sali operacyjnej. Dawkuje ona pacjentom propofol – substancję usypiającą – bez potrzeby ingerencji ze strony anestezjologa. Ostatnie analizy wskazują też, że komputer radzi sobie znacznie lepiej w odczytywaniu wyników radiologicznych niż lekarze - komentuje Andrzej Morawski, wiceprezes BPSC.

Automatyzacja pracy postępuje. Weszliśmy na ścieżkę, z której nie ma już odwrotu i nie zmienią tego nawet pojedyncze wypadki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.