Rekiny biznesu tracą na rozwodach

0 0
Rekiny biznesu tracą na rozwodach

Na kontach mają miliardy złotych, w portach luksusowe jachty, a w garażach drogie samochody. Ich życie osobiste również jest bogate w ciekawe wydarzenia, niekoniecznie tylko te przyjemne. Mowa o polskich rekinach biznesu. Jak bogactwo wpływa na ich życie rodzinne?

Magazyn "Forbes" opublikował w lutym najnowszy ranking najbogatszych Polaków. Na czele, podobnie jak w 2012 r., znajduje się Jan Kulczyk. Po raz pierwszy w historii wartość majątku najbogatszego polskiego biznesmena przekroczyła 11 mld zł (dokładnie 11,1 mld).

Być może wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby nie rozwód przed kilkoma laty z Grażyną Kulczyk. Jeszcze przed rozwodem małżonkowie podzielili się majątkiem (w Londynie w 2006 r.). Grażyna Kulczyk przejęła wtedy między innymi Stary Browar w Poznaniu, a najbogatszy do tamtej pory Polak spadł w 2007 r. na 9. miejsce listy "Forbesa". Wrócił na szczyt w 2010 r.

Kulczykowie poznali się w 1972 r. na balu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Rok później już się pobrali. Na początku mieszkali z rodzicami. Dopiero po trzech latach przeprowadzili się do własnego domu w Poznaniu.

Tam na świat przyszły dzieci - Dominika i Sebastian. Uchodzili za dobrane małżeństwo. Gdy dzieci były już dorosłe, Grażyna Kulczyk wróciła do biznesu. Stary Browar to jej samodzielne przedsięwzięcie.

Kulczyk po rozstaniu z żoną związał się z Joanną Przetakiewicz, kreatorką mody, dyrektorką marki La Mania. Pod koniec 2012 r. w serwisach plotkarskich pojawiły się informacje o rozstaniu pary. Sami zainteresowani zdementowali jednak te plotki.

Już po raz drugi rozwodzi się natomiast Zygmunt Solorz-Żak, drugi na liście najbogatszych z 10,4 mld zł na koncie. Pierwszą jego żoną była Ilona Solorz - od niej przyjął pierwsze nazwisko (wcześniej Krok). Podobnie postąpił w przypadku jeszcze obecnej żony Małgorzaty Żak.

Z Małgorzatą związany był 20 lat. Mają dwoje dzieci - Piotra i Aleksandrę (z pierwszego małżeństwa ma syna Tobiasa). Żona Solorza jest założycielką Fundacji Polsat. Do 2012 r. była również prezesem zarządu fundacji. W lutym 2012 r. trafił do sądu pozew rozwodowy. Do tej pory odbyły się trzy rozprawy. Żadna nie zakończyła się orzeczeniem rozwodu. Mimo że media brukowe donosiły, iż para ma dobre relacje z sobą. Spekuluje się, że małżonkowie muszą porozumieć się w kwestii majątku.

Pieniądze nie przyczyniły się do rozpadu małżeństwa w przypadku Anny Woźniak-Starak i Jerzego Staraka - ich wspólny majątek szacuje się na ponad 3 mld złotych. Są ze sobą już ponad 20 lat. Mają córkę Julię. Z poprzednich związków mają synów - Piotra (Anna Starak) i Patryka (Jerzy Starak).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • jak na razie państwo Czarneccy są szczęśliwym małżeństwem i nic nie zapowiada by miało się to zmienić. trzymam kciuki bo tworzą bardzo fajną parę :)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.