Randstad będzie świętował 20. urodziny na żaglowcu. I to jakim

0 0
Randstad będzie świętował 20. urodziny na żaglowcu. I to jakim

Urodzinową imprezę firma zorganizuje już pod koniec lipca w Gdyni. Goście będą się bawić na pokładzie unikalnego trójmasztowego żaglowca Stad Amsterdam, który... firma sama sobie wybudowała.

Stad Amsterdam jest jedyną w Europie czynnie żeglująca replika XIX-wiecznego klipra, która powstała we współpracy Randstad i miasta Amsterdam. "W ostatnich dniach lipca, podczas wyjątkowego rejsu na pokładzie Stad Amsterdam wspólnie z klientami, z którymi na co dzień współpracujemy, podsumujemy najważniejsze wydarzenia w historii naszej firmy" - czytamy w komunikacie firmy.

Dlaczego akurat na żaglowcu? Założyciel Randstad, Frits Goldschmeding, pragnął połączyć swoją miłość do pięknych statków z filozofią Randstad, zakładającą wywieranie pozytywnego wpływu na rynek pracy i jego kształtowanie. W efekcie zawartego partnerstwa, w 2000 roku - ponad sto lat po tym, jak w Amsterdamie zbudowano ostatni żaglowiec pasażerski - nowy kliper był gotowy do zaprezentowania publiczności. Jednocześnie zatrudnieni przez Randstad pracownicy przywrócili na lokalny rynek pracy zapomniane tradycje rzemieślnicze tego portowego miasta.

Żaglowiec zachwyca swoją urodą i rozmiarami nie tylko miłośników żeglarstwa. Powierzchnia żagli klipra ma 2,200 metrów kwadratowych, a drewniany pokład mierzy 60 metrów. Stad Amsterdam przypomina czasy dawnej świetności tego typu żaglowców, gdy transportowały delikatną herbatę, pocztę czy natchnionych gorączką złota pasażerów z Kalifornii i Australii.

Obecnie na pokładzie żaglowca regularnie organizowane są specjalne wyprawy szkoleniowe, których celem jest przyuczenie młodych entuzjastów do fachu marynarza.A pod koniec lipca firma będzie świętowała na nim dwudziestolecie swojej działalności w Polsce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.