Randstad będzie świętował 20. urodziny na żaglowcu. I to jakim

Urodzinową imprezę firma zorganizuje już pod koniec lipca w Gdyni. Goście będą się bawić na pokładzie unikalnego trójmasztowego żaglowca Stad Amsterdam, który... firma sama sobie wybudowała.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Randstad będzie świętował 20. urodziny na żaglowcu. I to jakim

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 lip 2014 11:39


Stad Amsterdam jest jedyną w Europie czynnie żeglująca replika XIX-wiecznego klipra, która powstała we współpracy Randstad i miasta Amsterdam. "W ostatnich dniach lipca, podczas wyjątkowego rejsu na pokładzie Stad Amsterdam wspólnie z klientami, z którymi na co dzień współpracujemy, podsumujemy najważniejsze wydarzenia w historii naszej firmy" - czytamy w komunikacie firmy.

Dlaczego akurat na żaglowcu? Założyciel Randstad, Frits Goldschmeding, pragnął połączyć swoją miłość do pięknych statków z filozofią Randstad, zakładającą wywieranie pozytywnego wpływu na rynek pracy i jego kształtowanie. W efekcie zawartego partnerstwa, w 2000 roku - ponad sto lat po tym, jak w Amsterdamie zbudowano ostatni żaglowiec pasażerski - nowy kliper był gotowy do zaprezentowania publiczności. Jednocześnie zatrudnieni przez Randstad pracownicy przywrócili na lokalny rynek pracy zapomniane tradycje rzemieślnicze tego portowego miasta.

Żaglowiec zachwyca swoją urodą i rozmiarami nie tylko miłośników żeglarstwa. Powierzchnia żagli klipra ma 2,200 metrów kwadratowych, a drewniany pokład mierzy 60 metrów. Stad Amsterdam przypomina czasy dawnej świetności tego typu żaglowców, gdy transportowały delikatną herbatę, pocztę czy natchnionych gorączką złota pasażerów z Kalifornii i Australii.

Obecnie na pokładzie żaglowca regularnie organizowane są specjalne wyprawy szkoleniowe, których celem jest przyuczenie młodych entuzjastów do fachu marynarza.A pod koniec lipca firma będzie świętowała na nim dwudziestolecie swojej działalności w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.