PZU Cracovia Półmaraton Królewski: Dariusz Laksa pobiegnie w garniturze

0 0
PZU Cracovia Półmaraton Królewski: Dariusz Laksa pobiegnie w garniturze
Biegacz Dariusz Laksa pobiegnie 16. października w półmaratonie w... garniturze. (fot. mat.pras.)

Darek Laksa - biegacz znany z projektu „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół” – będzie jednym z uczestników październikowego 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 16. października w Krakowie. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że sportowiec pobiegnie ubrany w garnitur.

Skąd pomysł na przebiegnięcie 21 km i 97,5 metra w garniturze?

– Nasza współpraca z Cracovia Maraton trwa od kilku edycji - co roku organizujemy Bieg w Krawacie. W tym roku chcieliśmy jednak iść o krok dalej i zrealizować większy projekt. Uznaliśmy, że Dariusza Laksa, który jest znaną postacią w środowisku biegaczy, świetnie się w niego wpasuje. Pomysł na bieg w garniturze zrodził się wspólnie. Mamy w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę, ale na razie nie możemy powiedzieć nic więcej – mówi Marzena Talarczyk, dyrektor sprzedaży firmy Lavard, która wspiera inicjatywę i zapewni Darkowi garnitur.

Biegać, by pomóc

Dobra zabawa to nie wszystko – podczas biegu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci z Krakowa. Dariusz Laksa – na co dzień wychowawca internatu w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu – jest znany z tego, że realizując swoje sportowe pasje, pomaga innym. Jego projekt „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół” zakłada przebiegnięcie siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach.

Celem jest zaopatrzenie bytomskich szkół podstawowych w brakujący sprzęt sportowy. Darek zlicytował także swoje medale na rzecz chorych sióstr - Zuzi i Mai z którymi uczestniczy w charytatywnym projekcie zdobycie korony maratonów polskich pchając Zuzię na wózku, jednocześnie zbierając na kosztowną operację chorej dziewczynki w Stanach Zjednoczonych.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.