PZU Cracovia Półmaraton Królewski: Dariusz Laksa pobiegnie w garniturze

Darek Laksa - biegacz znany z projektu „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół” – będzie jednym z uczestników październikowego 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 16. października w Krakowie. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że sportowiec pobiegnie ubrany w garnitur.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PZU Cracovia Półmaraton Królewski: Dariusz Laksa pobiegnie w garniturze

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 paź 2016 19:19


Skąd pomysł na przebiegnięcie 21 km i 97,5 metra w garniturze?

– Nasza współpraca z Cracovia Maraton trwa od kilku edycji - co roku organizujemy Bieg w Krawacie. W tym roku chcieliśmy jednak iść o krok dalej i zrealizować większy projekt. Uznaliśmy, że Dariusza Laksa, który jest znaną postacią w środowisku biegaczy, świetnie się w niego wpasuje. Pomysł na bieg w garniturze zrodził się wspólnie. Mamy w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę, ale na razie nie możemy powiedzieć nic więcej – mówi Marzena Talarczyk, dyrektor sprzedaży firmy Lavard, która wspiera inicjatywę i zapewni Darkowi garnitur.

Biegać, by pomóc

Dobra zabawa to nie wszystko – podczas biegu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci z Krakowa. Dariusz Laksa – na co dzień wychowawca internatu w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu – jest znany z tego, że realizując swoje sportowe pasje, pomaga innym. Jego projekt „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół” zakłada przebiegnięcie siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach.

Celem jest zaopatrzenie bytomskich szkół podstawowych w brakujący sprzęt sportowy. Darek zlicytował także swoje medale na rzecz chorych sióstr - Zuzi i Mai z którymi uczestniczy w charytatywnym projekcie zdobycie korony maratonów polskich pchając Zuzię na wózku, jednocześnie zbierając na kosztowną operację chorej dziewczynki w Stanach Zjednoczonych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.