Przygody Koziołka Matołka "stworzyły" największego pracodawcę w Pacanowie

0 0
Przygody Koziołka Matołka "stworzyły" największego pracodawcę w Pacanowie
W Europejskim Centum Bajki pracuje ponad 30 osób, co sprawia, że "jest to największy pracodawca w gminie Pacanów". (fot. youtube)

Czego po całym świecie szukał rezolutny Koziołek Matołek? Pacanowa. Teraz dzięki bajkowej postaci Koziołka Matołka, gmina Pacanów ma u siebie Europejskie Centrum Bajki, które odwiedza nawet 100 tys. osób rocznie.

- Europejskie Centrum Bajki zmieniło oblicze całej gminy i pozwoliło jej zafunkcjonować na liście miejsc, które warto wziąć pod uwagę odwiedzając region - mówi Jacek Kowalczyk, szef Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego i zarazem dyrektor departamentu odpowiedzialnego m.in. za turystykę i kulturę w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.

- Ono nadało nowe życie całemu miasteczku. Miejsce to w ogóle nie żyło z turystyki, nie było go na żadnej mapie turystycznej. Dzisiaj Centrum Bajki, które odwiedza ponad 100 tys. ludzi rocznie pobudziło szereg inicjatyw wśród przedsiębiorców, którzy prowadzą tam lokale gastronomiczne czy tworzą miejsca noclegowe - zauważył Kowalczyk.

Dodał, że w samym centrum pracuje ponad 30 osób, co sprawia, że "jest to największy pracodawca w gminie Pacanów".

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • Jakoś dużych zmian nie widać. Sklepy w rynku się zamykają. Gastronomia w ilości 2 restauracji, gdzie w latach 90 tez była jedna prężnie działającąca restauracja Koziolek oraz bar u P.Gaikowej, gdzie też można było zjeść.
  Teraz jest Kuźnia Smaków i Bajkowa. Jakie wielkie zmiany!? Wielkie centrum bajki a nawet placu zabaw dla dzieci z miasteczka nie ma. Jakoś ten Pacanów się nie rozwija,tak jak napisane jest w artykule. Jeszcze biorąc pod uwagę jak długo to ECB jest.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.