Przygody Koziołka Matołka "stworzyły" największego pracodawcę w Pacanowie

Czego po całym świecie szukał rezolutny Koziołek Matołek? Pacanowa. Teraz dzięki bajkowej postaci Koziołka Matołka, gmina Pacanów ma u siebie Europejskie Centrum Bajki, które odwiedza nawet 100 tys. osób rocznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przygody Koziołka Matołka "stworzyły" największego pracodawcę w Pacanowie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 mar 2016 14:42


- Europejskie Centrum Bajki zmieniło oblicze całej gminy i pozwoliło jej zafunkcjonować na liście miejsc, które warto wziąć pod uwagę odwiedzając region - mówi Jacek Kowalczyk, szef Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego i zarazem dyrektor departamentu odpowiedzialnego m.in. za turystykę i kulturę w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.

- Ono nadało nowe życie całemu miasteczku. Miejsce to w ogóle nie żyło z turystyki, nie było go na żadnej mapie turystycznej. Dzisiaj Centrum Bajki, które odwiedza ponad 100 tys. ludzi rocznie pobudziło szereg inicjatyw wśród przedsiębiorców, którzy prowadzą tam lokale gastronomiczne czy tworzą miejsca noclegowe - zauważył Kowalczyk.

Dodał, że w samym centrum pracuje ponad 30 osób, co sprawia, że "jest to największy pracodawca w gminie Pacanów".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Saset 2016-03-29 07:40:52

Jakoś dużych zmian nie widać. Sklepy w rynku się zamykają. Gastronomia w ilości 2 restauracji, gdzie w latach 90 tez była jedna prężnie działającąca restauracja Koziolek oraz bar u P.Gaikowej, gdzie też można było zjeść. Teraz jest Kuźnia Smaków i Bajkowa. Jakie wielkie zmiany!? Wielkie centrum bajki a nawet placu zabaw dla dzieci z miasteczka nie ma. Jakoś ten Pacanów się nie rozwija,tak jak napisane jest w artykule. Jeszcze biorąc pod uwagę jak długo to ECB jest.