Przerwa na toaletę w pracy? 6 minut. Związkowcy protestują

Firma z USA, zajmująca się produkcją akcesoriów hydraulicznych - WaterSaver Faucet - wprowadziła czasowy limit korzystania z toalety przez pracowników. Według niej, udający się za potrzebą spędzają "na tronie" zbyt dużo czasu. Teraz musi im wystarczyć na to 6 minut każdego dnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przerwa na toaletę w pracy? 6 minut. Związkowcy protestują

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lip 2014 9:27


Decyzja firmy spotkała się z oburzeniem pracowników, którzy złożyli skargę w National Labor Relations Board i pikietowali pod zakładami WaterSaver - podaje CNN. Tymczasem dyrektor generalny firmy, Steve Kersten, przekonuje, że problem jest poważny - tylko w maju firma straciła 120 roboczogodzin z powodu wizyt pracowników w toalecie, a to odbiło się na wydajności.

Na tych, dla których wizyta w toalecie w czasie pracy nie jest koniecznością, czekają nagrody - każdy pracownik zatrudniony przy produkcji może otrzymać raz w miesiącu kartę na zakup różnych towarów o wartości 20 dolarów (1 dolar za jeden dzień niekorzystania z toalety).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

lemur 2014-07-21 14:12:34

Pogo - na to też jest sposób: milionmonet.wordpress.com/tag/syf/#jp-carousel-513 ;)

pogo 2014-07-19 11:19:53

lemur, ale pracownicy zazwyczaj stoją podczas pracy na produkcji, a nie siedzą W koreańskich fabrykach w Polsce w Kobierzycach limit ten wynosi 10 minut, z czego 2-3 minuty idziesz do toalety, tyle samo z powrotem, więc w efekcie ma się 4-6 minut na skorzystanie z toalety. Dzieje się to od lat i jakoś polskim odpowiednim służbom to nie przeszkadza.

lemur 2014-07-18 19:22:04

Może niech zamontują muszle klozetowe zamiast foteli dla pracowników...