Prezydenci mogą pracować za ciebie

0 0
Prezydenci mogą pracować za ciebie

- W ramach akcji zbiórki pieniędzy na rzecz tegorocznego 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można "wylicytować" prezydentów niektórych miast, np. Płocka czy Piły, którzy deklarują wykonywanie w zamian przez jeden dzień określonej pracy.

Jak poinformował w środę płocki urząd miasta, prezydent Andrzej Nowakowski nie stawia żadnych ograniczeń, oprócz tego, że licytowane zajęcie musi być zgodne z prawem.

"Mogę pomagać w sklepie, zająć się dziećmi, pracować na budowie. Jestem dobrym menadżerem, mam doświadczenie w działalności samorządowej i parlamentarnej, więc mogę doradzać np. biznesmenom czy osobom chcącym angażować się społecznie. Umiem też gotować" - wylicza Nowakowski w informacji płockiego urzędu miasta o licytacji.

Czytaj też: Włodarze włączają się w licytację WOŚP

Licytować można do 21 stycznia za pośrednictwem aukcji WOŚP. Cena wywoławcza to 1 tys. zł. W środę rano licytacje rozpoczął pierwszy uczestnik, podnosząc stawkę do 1 tys. 25 zł.

Nowakowski ma 43 lata. Jest prezydentem Płocka od 2010 r. W latach 2007-10 był posłem PO, a wcześniej, od 2002 r. płockim radnym.

Prezydent Piły Piotr Głogowski uczestniczy w takim przedsięwzięciu po raz trzeci. W roku 2012 pracował na rzecz WOŚP jako piwowar w browarze, rok później pojawił się na budowie stawianych w Pile budynków mieszkalnych.

Licytacja trwa do niedzieli, w środę przed południem cena dnia pracy prezydenta wynosiła tysiąc złotych.

"Liczymy, że prezydent zostanie zapoznany z zakresem obowiązków na wyznaczonym stanowisku, przeszkolony z przepisów BHP, po czym przystąpi do pracy" - podała rzeczniczka pilskiego urzędu miasta Dorota Strugała.

Jak zastrzegła, w licytacji nie będą brane pod uwagę działania nieetyczne bądź obraźliwe. Aukcję można znaleźć tutaj.

22. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, pod hasłem "Na ratunek". Fundacja zbierać będzie pieniądze na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i - podobnie jak w zeszłym roku - na rzecz "godnej opieki medycznej seniorów".

 

 

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.