Prezydenci mogą pracować za ciebie

- W ramach akcji zbiórki pieniędzy na rzecz tegorocznego 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można "wylicytować" prezydentów niektórych miast, np. Płocka czy Piły, którzy deklarują wykonywanie w zamian przez jeden dzień określonej pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydenci mogą pracować za ciebie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 sty 2014 14:04


Jak poinformował w środę płocki urząd miasta, prezydent Andrzej Nowakowski nie stawia żadnych ograniczeń, oprócz tego, że licytowane zajęcie musi być zgodne z prawem.

"Mogę pomagać w sklepie, zająć się dziećmi, pracować na budowie. Jestem dobrym menadżerem, mam doświadczenie w działalności samorządowej i parlamentarnej, więc mogę doradzać np. biznesmenom czy osobom chcącym angażować się społecznie. Umiem też gotować" - wylicza Nowakowski w informacji płockiego urzędu miasta o licytacji.

Czytaj też: Włodarze włączają się w licytację WOŚP

Licytować można do 21 stycznia za pośrednictwem aukcji WOŚP. Cena wywoławcza to 1 tys. zł. W środę rano licytacje rozpoczął pierwszy uczestnik, podnosząc stawkę do 1 tys. 25 zł.

Nowakowski ma 43 lata. Jest prezydentem Płocka od 2010 r. W latach 2007-10 był posłem PO, a wcześniej, od 2002 r. płockim radnym.

Prezydent Piły Piotr Głogowski uczestniczy w takim przedsięwzięciu po raz trzeci. W roku 2012 pracował na rzecz WOŚP jako piwowar w browarze, rok później pojawił się na budowie stawianych w Pile budynków mieszkalnych.

Licytacja trwa do niedzieli, w środę przed południem cena dnia pracy prezydenta wynosiła tysiąc złotych.

"Liczymy, że prezydent zostanie zapoznany z zakresem obowiązków na wyznaczonym stanowisku, przeszkolony z przepisów BHP, po czym przystąpi do pracy" - podała rzeczniczka pilskiego urzędu miasta Dorota Strugała.

Jak zastrzegła, w licytacji nie będą brane pod uwagę działania nieetyczne bądź obraźliwe. Aukcję można znaleźć tutaj.

22. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, pod hasłem "Na ratunek". Fundacja zbierać będzie pieniądze na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i - podobnie jak w zeszłym roku - na rzecz "godnej opieki medycznej seniorów".

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.