Prezes KGHM uhonorowany najwyższym chilijskim odznaczeniem państwowym

Odznaczenie prezesa KGHM Polska Miedź, Herberta Wirtha, orderem Bernardo O’Higginsa, jak również otwarcie Sali Ignacego Domeyki były głównymi punktami uroczystości zorganizowanej 6 listopada br. w Ambasadzie Chile.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes KGHM uhonorowany najwyższym chilijskim odznaczeniem państwowym

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 lis 2014 17:49


Spotkanie, podczas którego uroczyście nadano Order Bernardo O’Higginsa prezesowi Herbertowi Wirthowi, zorganizowano w budynku ambasady Chile w Warszawie. Wzięli w nim udział Ambasador Chile w Polsce, przedstawiciele Biura Handlowego Pro Chile oraz KGHM Polska Miedź.

- Dzisiejsze nadanie Orderu Bernardo O’Higginsa jest ukoronowaniem tradycji polsko-chilijskich stosunków, które tak pięknie rozpoczął polski geolog i chilijski bohater narodowy, Ignacy Domeyko. Ta szczególna chwila jest również dowodem uznania dla wspaniałych efektów naszej wzajemnej współpracy - powiedział w uzasadnieniu nadania orderu Ambasador Chile w Polsce, Alfredo García Castelblanco.

Czytaj też: KGHM to magnes na pracowników. Nawet 400 chętnych na jedno miejsce

Ambasador García otworzył również salę Ignacego Domeyki, która ma przypominać o zasługach tego najbardziej znanego w Chile Polaka oraz o długiej historii polsko-chilijskich relacji.

Chile należy do jednych z najbardziej konkurencyjnych gospodarek świata. Rankingi gospodarcze oraz raporty międzynarodowe potwierdzają opinię, że kraj ten jest wzorowym partnerem w biznesie. Biznesowa aktywność Chile jest szczególnie widoczna w zakresie przyciągania zagranicznych inwestycji oraz w eksporcie produktów spożywczych.

Czytaj też: KGHM: Robotnicy w Chile będą zarabiali więcej, niż ci w Lubinie

Jeśli chodzi o bezpośrednie inwestycje zagraniczne, w Chile ulokowało już swój kapitał ponad 4000 inwestorów z całego świata. Sukcesywnie rosną też wskaźniki wzajemnych obrotów handlowych pomiędzy Polską a Chile - wartość eksportu z Chile do Polski wynosi niemal 258 milionów dolarów.

- Inwestycja KGHM to pierwszy krok dla polskich firm. Mamy nadzieję, że wytyczoną przez KGHM ścieżką pójdą inni polscy przedsiębiorcy. Siła Chile tkwi w solidnych wskaźnikach makroekonomicznych, które jak magnes przyciągają inwestorów z całego świata. Międzynarodowe uznanie dla możliwości inwestycyjnych w Chile jest w dużej mierze efektem przemyślanej polityki gospodarcza państwa, rozwiniętego sektora finansowego, rozsądnych rozwiązań biznesowych i przede wszystkim otwartości na zagranicznych inwestorów – tłumaczy Felipe Gajardo Borquez, dyrektor Biura Handlowego ProChile w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.