Prestiżowy zawód nie zawsze jest dobry. "Lepiej robić to co się lubi"

0 0
Prestiżowy zawód nie zawsze jest dobry. "Lepiej robić to co się lubi"
– Powinno się robić rzeczy, które się lubi i nie robić zbyt wiele szumu na temat własnego statusu społecznego – twierdzi Anthony Scaramucci z Goldman Sachs. /Fot. Wikimedia, Jdarsie11, CC3.0

– Dzieci zwykle marzą nie o praktycznym zawodzie, tylko o najciekawszym: astronauta, artysta, trener delfinów, kolejny Steve Jobs. Jednak praca, która cieszy się największym uznaniem, nie zawsze przynosi największy sukces w dorosłym życiu – powiedział Anthony Scaramucci, były pracownik Goldman Sachs, założyciel SkyBridge Capital.

– Kiedy kończyłem swoje studia prawa, byłem bardzo nierozważny. Chciałem najfajniejszej pracy. Chciałem móc pójść na przyjęcie koktajlowe w Harwardzkiej Szkole Prawniczej i powiedzieć „pracuję w nieruchomościach w sektorze bankowym i jestem najlepszy, bo mam najlepszą pracę”. Problem polegał na tym, że dla mnie była to najgorsza praca – powiedział Anthony Scaramucci w rozmowie ze Skiddym von Stade, dyrektorem agencji zatrudnienia OneWire.

Scaramucci po raz pierwszy mógł zacząć chwalić się swoją pracą, kiedy trafił do wymarzonego działu inwestycji bankowych w Goldman Sachs. Jednak nie było mu to przeznaczone. Został zwolniony w lutym 1991 r., trzymając w ręku odprawę w wysokości 11 tys. dolarów.

– Byłem absolutnie fatalny w tej pracy. A Goldman miał wtedy porządną organizację zatrudnienia. Co się mogło stać, kiedy zdali sobie sprawę, że radzę sobie beznadziejnie? Oczywiście, zwolnili mnie – stwierdził.

– Byłem przerażony. Szukałem pomocy wśród moich kontaktów. Nie było wtedy komórek, więc z garścią monet chodziłem do budek telefonicznych i dzwoniłem do wszystkich, którzy mogliby znaleźć mi jakąś pracę – nieważne, znajomych czy nie. W końcu ktoś odpowiedział, że owszem, szykuje się właśnie nowa posada – Scaramucci zawiesił głos – w Goldman Sachs.

W pierwszej chwili myślał, że jego rozmówca żartuje. Jednak niecałe dwa miesiące po swoim zwolnieniu znów pracował w Goldman, tym razem w dziale sprzedaży. Później został wiceprezesem spółki ds. zarządzania majątkiem. Po wszystkim stwierdził, że cała ta poniżająca męka była mu potrzebna jak zimny prysznic na orzeźwienie.

– Była to wielka lekcja o tym, że powinno się robić rzeczy, które się lubi i nie robić zbyt wiele szumu na temat statusu społecznego. Skup się na rzeczach, które robisz z przyjemnością i komfortem.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.