Pracownicy Banku Anglii nie napiją się już szampana. Będzie tylko... piwo

Wraz z objęciem szefostwa banku centralnego Wielkiej Brytanii przez Kanadyjczyka Marka Carneya, w Bank of England (BoE) w ramach oszczędności zmniejszono podczas wewnętrznych uroczystości spożycie szampana, który zastąpiono... piwem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Banku Anglii nie napiją się już szampana. Będzie tylko... piwo

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 lis 2014 17:39


Bank Anglii kupił od początku tego roku 648 butelek piwa za kwotę 758,16 funtów (954 euro), podczas gdy w zeszłym roku nabył tylko 24 butelki. Tak wynika z opublikowanych danych.

Czytaj też: W zamian za pracę rozdają piwo i papierosy

Wina za to kupiono w tym roku jedynie 180 butelek, w tym szampana, na kwotę 1 791 funtów (2 253 euro) - o wiele mniej niż rok wcześniej, kiedy BoE za 756 butelek zapłacił 7 990,20 funtów (10 053 euro).

Wcześniej w tym roku Carney, który obejmując BoE w lipcu zeszłego roku obiecał "odkurzyć" te starą instytucję i postanowił zastąpić rozgrywki krykieta na corocznym letnim przyjęciu dla personelu banku mniej elitarnym baseballem.

Czytaj też: Na piwo z pracownikami? Nie zawsze udaje się wyjść z twarzą

49-letni Carney jest pierwszym niebrytyjskim naczelnikiem BoE od czasu utworzenia tego banku w 1694 roku. Wcześniej był szefem Banku Kanady i przez 15 lat pracował w Goldman Sachs.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.