Pracownicy Azotów Puławy pomagają lokalnej społeczności

Plac zabaw dla przedszkolaków, ogródek przy hospicjum, odbudowa populacji pstrąga w rzece Chodelce, nowych dach na garażu strażaków OSP - to przykłady pomysłów, które zwyciężyły w konkursie Wolontariat Pracowniczy zorganizowanym przez Zakłady Azotowe Puławy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Azotów Puławy pomagają lokalnej społeczności

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 lut 2016 18:39


10 najlepszych projektów uzyska od spółki dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł.

Konkurs, zorganizowany po raz pierwszy, ma na celu wspieranie lokalnych społeczności i integrację pracowników. "Realizując projekty wolontariackie budujemy lokalne partnerstwo z otoczeniem spółki, zarówno ze społecznościami lokalnymi jak i instytucjami publicznymi czy organizacjami pozarządowymi" - powiedział wiceprezes zarządu Grupy Azoty Puławy, Zenon Pokojski.

Na konkurs wpłynęło kilkanaście projektów, zgłoszonych przez zespoły złożone z pracowników i współpracowników Zakładów Azotowych. Pomysły oceniała specjalnie powołana komisja. Najważniejszym kryterium oceny był wkład własnej pracy zespołu, liczył się też ważny społecznie końcowy efekt i realistyczny plan działania. "Imponuje nam, że wniosków w konkursie było więcej, niż przewidzianych grantów" - zaznaczył Pokojski.

Wśród projektów, które zdobyły dofinansowanie jest inicjatywa strażaków ochotników z Rogowa, pracowników puławskich Azotów, którzy postanowili wymienić dach na garażu OSP, wybudowanym w latach 60. ubiegłego wieku. "Chcemy własnymi siłami wymienić dach, potrzebowaliśmy tylko pieniędzy na materiały. Nie musiałem długo przekonywać kolegów z pracy do udziału w konkursie, pozostali strażacy i mieszkańcy wsi też chętnie pomogą" - powiedział lider zespołu Piotr Dacka.

Inny zespół uzyskał dofinasowanie na zbudowanie placu zabaw dla najmłodszych przedszkolaków, w wieku do 3,5 roku, w Przedszkolu nr 18 w Puławach. Istniejący przystosowany jest do potrzeb starszych dzieci, maluchy nie mogą z niego bezpiecznie korzystać, dlatego pracownicy Azotów postanowili kupić i ustawić tam drewniane zabawki, pomalować je, wyrównać teren.

Wędkarze z puławskich Azotów zajmą się odbudową tarliska i stworzeniem warunków do naturalnego rozrodu pstrągów w rzece Chodelce. Populacja tych ryb obniżyła się tam w wyniku zanieczyszczenia rzeki.

Efektem konkursu ma być też m.in. ogródek przy hospicjum Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych, sala do terapii dzieci z autyzmem i zaburzeniami rozwoju w budynku Fundacji "Krok po kroku" w Puławach, sala fitness dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach.

Pracownicze zespoły wolontariuszy maja pięć miesięcy na realizację swoich pomysłów. Jeśli przyniosą one pozytywne efekty, to konkurs ma być ponawiany corocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.