Praca nie jest najważniejsza w życiu Polaków

• Najważniejsze dla Polaków w życiu jest szczęście rodzinne (79 proc.).
• Praca schodzi na dalszy plan. 42 proc. osób wskazało ją jako najistotniejszą wartość codziennego życia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca nie jest najważniejsza w życiu Polaków

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

12 paź 2016 10:07


Z badania CBOS wynika, że zachowanie dobrego zdrowia to zdaniem Polaków jedna z najważniejszych wartości codziennego życia - wskazuje na nią niemal trzy piąte badanych (57 proc.). Wyżej cenione jest tylko szczęście rodzinne (79 proc. wskazań). Mniej więcej połowa ankietowanych za bardzo istotne w codziennej egzystencji uznaje spokój (52 proc.) oraz uczciwe życie (47 proc.).

Nieco mniej ważne okazują się: szacunek innych ludzi (43 proc.), praca zawodowa (42 proc.) oraz grono przyjaciół (36 proc.). Mniej więcej co czwarty respondent sądzi, że istotne są wiara religijna (26 proc.) oraz pomyślność ojczyzny (24 proc.), a co piąty – wolność głoszenia własnych poglądów (19 proc.).

Czytaj też: Wartości mają coraz większe znaczenie w miejscu pracy. Zwłaszcza dla młodych

Na wyraźnie dalszym planie znalazły się: wykształcenie (13 proc.), kontakt z kulturą (11proc.), dobrobyt i bogactwo (10 proc.), możliwość udziału w demokratycznym życiu społeczno-politycznym (8 proc.), życie pełne przygód i wrażeń (6 proc.) oraz sukces i sława (3 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

bardzo ciekawe 2016-11-08 12:35:59

pozostaję bez pracy już 2,5 roku, czuję napiętnowanie ze strony rodziny, znajomych a z drugiej strony wszyscy zgodnie twierdzą, że praca nie jest najważniejsza, tylko zdrowie, rodzina... Wszystko to mam, jestem dobrym człowiekiem, wykształconym ale bez pracy, a mimo to wszyscy dają mi odczuć jaki to ze mnie nieudacznik. Tak więc to badanie to jakiś stek bzdur, tak samo ludzie wypisujący tego typu bzdety w internecie na różnych forach, pocieszający takich jak ja "nie przejmuj się, praca nie jest najważniejsza" a w myślach dodają "ty pasożycie i nieudaczniku".