Polakom jest coraz trudniej związać koniec z końcem

Niskie zarobki w zestawieniu z opłatami za mieszkanie, wydatkami na żywność, ubrania, leki często nie wystarczają na biedne, ale godne życie. O pomoc w Caritas coraz częściej proszą ludzie mający pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polakom jest coraz trudniej związać koniec z końcem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/ Nasz Dziennik

14 mar 2015 12:26


Dzieje się tak też w przypadkach, gdy w rodzinie pracuje dwoje rodziców, a jeszcze gorzej jest, kiedy trzeba wyżyć z jednej pensji - informuje "Nasz Dziennik".

I choć diecezjalne ośrodki Caritas nie prowadzą dokładnych statystyk w tej sprawie, to przyznają, że liczba potrzebujących wciąż rośnie.

Czytaj też: Monika Smulewicz: Polskie firmy płacą pracownikom zbyt mało

Problem dość dobrze widać na świetlicach, do których dzieci coraz częściej przychodzą głodne, wskazuje ks. Dariusz Marczak, dyrektor Caritas Archidiecezji Warszawsko-Praskiej.

Czytaj też: Co Polacy sądzą o swoich zarobkach? Ponad połowa jest zadowolona

- To nie są dzieci z rodzin patologicznych, nie ma tu mowy o bezdomności; chodzi o normalne rodziny, które, jak się okazuje, ogarniają tylko część problemów - mówi ks. Marczak.

Podobny trend obserwowany jest też w jadłodajniach. Coraz częściej oprócz bezdomnych, bezrobotnych zgłaszają się tam także rodziny, którym po dokonaniu opłat brakuje na żywność - relacjonuje "Nasz Dziennik".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-03-18 10:25:26

DOŚĆ OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI !