Polacy wieczorami pracują czy relaksują się?

0 0
Polacy wieczorami pracują czy relaksują się?

Wiele profesji wymaga pracy popołudniami, a niektóre nawet nocą. Ilu Polaków nie może odpocząć wieczorem w domu, ponieważ musi pracować?

Z danych Eurostatu wynika, że na wolny wieczór może liczyć ponad połowa polskich pracowników - 56 proc. Na tle innych państw Unii Europejskiej nie wypadamy najgorzej. Zdecydowanie mniej wieczorów mogą przeznaczyć na relaks Grecy (43 proc.) oraz Islandczycy (44 proc.).

Jednak w innych państwach znacznie więcej osób może sobie pozwolić na odpoczynek późnym popołudniem. Przykładowo w Bułgarii wolny wieczór ma 72 proc. pracowników, a w Portugalii  - 78 proc. Jeszcze więcej wieczorów w pracy nie spędzają mieszkańcy Cypru (80 proc.) i Włosi (81 proc.)

Czytaj też: Polacy zapracowani. Nie wszyscy mogą w weekend odpoczywać

Wieczorem zazwyczaj pracuje 8,4 proc. Polaków. To poniżej średniej dla całej UE, która wynosi 16 proc. Mniej niż Polacy pracują późnym popołudniem jedynie Litwini (8 proc.) i Chorwaci (5 proc.). Z kolei w Grecji w pracy wieczory spędza aż 35 proc. zatrudnionych, w Holandii - 30 proc., a Niemczech - 27 proc.

Czytaj też: Pracoholik to marzenie pracodawcy?

Jeśli chodzi o pracę wieczorami od czasu do czasu, to w takim trybie pracuje aż 35 proc. Polaków. Wyprzedzają nas jedynie Chorwaci (39 proc.) i Islandczycy (38 proc.). Dla porównania we Włoszech wieczory w pracy spędza sporadycznie zaledwie 5 proc. osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.