Polacy rozdają jabłka kolegom z instytucji unijnych

Polacy pracujący w unijnych instytucjach rozpoczęli we wtorek (18 listopada) akcję rozdawania polskich jabłek kolegom, ale... nie Polakom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy rozdają jabłka kolegom z instytucji unijnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 lis 2014 17:41


Dystrybucja odbywa się "z ręki do ręki". Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić obcokrajowców do jedzenia polskich, smacznych jabłek.

- W tym tygodniu w Brukseli pojawiło się ponad pół tony polskich jabłek w ramach akcji "Eat apPLes". Jabłka dystrybuujemy w instytucjach europejskich dzięki wszystkim polskim pracownikom tych instytucji - powiedział we wtorek dziennikarzom pomysłodawca akcji Artur Habant z przedstawicielstwa Polski przy UE.

Czytaj też: Firmy mogą kupować pracownikom jabłka i nie płacić podatku

Akcja poza promocją Polski oraz jabłek z naszego kraju ma służyć poprawie zdrowia pracowników instytucji UE i ich samopoczucia. Polscy pracownicy instytucji UE będą rozdawać do czwartku jabłka swoim kolegom i koleżankom z pracy, każdy na poziomie swojego wydziału, każdy w kręgu swoich niepolskich znajomych.

Jak wyjaśniają organizatorzy, akcja ma też na celu utrwalenie wśród pracowników unijnych instytucji, że Polska jest producentem zdrowej żywności, a także pokazanie, że nasz kraj potrafi sobie pozytywnie radzić z nieoczekiwanymi nadwyżkami jabłek (chodzi o rosyjskie embargo m.in. na te owoce).

Czytaj też: Prezes Fakro chce kupować jabłka dla swoich pracowników. Na złość Putinowi

- Fakt, iż wręczanie odbędzie się na zasadzie "people to people" również utrwali pozytywny wizerunek Polaków jako osób naturalnie przyjaznych, prospołecznych i chętnych do dzielenia się - tłumaczą organizatorzy.

Akcja zorganizowana jest przy współpracy ze stowarzyszeniem Network Pl, skupiającym polskich pracowników organizacji międzynarodowych oraz z udziałem Ministerstwem Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, a także europosła Czesława Siekierskiego (PSL). Jabłka dostarczyło polskie przedsiębiorstwo z Borzęcina, koło Błędowa w woj. mazowieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.