Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje po sezonie

Wakacje już prawie się kończą, jednak biura turystyczne wciąż przeżywają oblężenie. Polacy coraz częściej we wrześniu decydują się na urlop. Jakie kierunki najchętniej wybierają?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje po sezonie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

28 sie 2015 11:32


- Mimo, że jesteśmy w Polsce już właściwie po wakacjach, w turystyce wyjazdowej we wrześniu sezon tak naprawdę jeszcze trwa i, oprócz kierunków całorocznych takich jak Egipt czy Hiszpania, cały czas odbywają się loty czarterowe do tych popularnych destynacji letnich, czyli do Bułgarii czy do Grecji – mówi newsrm.tv Klaudyna Mortka, specjalista ds. PR w serwisie wakacje.pl.

Czytaj też: Na wakacje przeciętny Polak wydaje blisko 500 euro

Kto wyjeżdża na wakacje po sezonie? Wrzesień najbardziej upodobały sobie pary, które szukają relaksu, wypoczynku. Przemawia za tym chociażby fakt, że hotele nie są już w takim stopniu obłożone, jest mniej rodzin z dziećmi, a co za tym idzie jest mniej hałasu. Dzięki temu komfort wypoczynku jest większy. Jak mówi Klaudia Mortka, hotele we wrześniu pracują jeszcze pełną parą. Dostępne są baseny, restauracje czy strefa wellness.

Czym kuszą nas wakacje po sezonie?

Wyjeżdżając na wakacje we wrześniu możemy jeszcze liczyć na dobrą pogodę, a co więcej możemy upolować ofertę last minute, ponieważ jest to czas wyprzedaży oferty letniej. Ceny takich wyjazdów mogą być aż do 50 proc. niższe od cen katalogowych.

Tegorocznym hitem jest przede wszystkim Grecja, a zwłaszcza wyspy greckie takie jak Rodos czy Zakynthos. Bardzo modna w tym roku stała się również Bułgaria, Polacy coraz częściej wybierają Złote Piaski, albo Słoneczny Brzeg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

misha 2015-09-11 09:46:52

no i bardzo dobrze! bo po sezonie jest taniej i przede wszystkim - co mnie osobiście bardzo denerwuje - jest mniej ludzi naplażach i na ulicach. nie lubię tłumu! w październiku planuje kilka dni w lubiczu w ustce, licze właśnie na to ze nie bedzie tłumów na ulicach ibedzie mozna spokojnie zwiedzać i wyjśc na kawę w kameralnym gronie

Arletta 2015-08-28 14:10:26

Ja naprawdę się nie dziwię, że decydują się na wakacje we wrześniu albo i jeszcze później. Jest taniej i luźniej :) Sama wybieram się dopiero w połowie września do Lizbony przez BookApart :)