Polacy coraz częściej wracają z zagranicy do Polski

Polacy częściej wracają z zagranicy do Polski - wynika z raportu serwisu aukcji transportowych Clicktrans.pl "Jak i dokąd przeprowadzają się Polacy".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy coraz częściej wracają z zagranicy do Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 lip 2017 15:27


• Z analiz serwisu Clicktrans.pl wynika, że liczba przeprowadzek do kraju wyniosła 74 proc., a z Polski za granicę - 26 proc.

• Największy odsetek zagranicznych przeprowadzek stanowią powroty z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

- W pierwszym kwartale 2017 r. w serwisie Clicktrans.pl zrealizowano prawie 3 razy więcej zleceń przeprowadzek do Polski niż z Polski za granicę - czytamy w raporcie Clicktrans.pl. W tym czasie liczba przeprowadzek do kraju wyniosła 74 proc., a z Polski za granicę - 26 proc.

Z analiz wynika też, że osoby, które wracają lub przenoszą się do Polski najczęściej przyjeżdżają z Wielkiej Brytanii (50 proc.) i Niemiec (20 proc.).

Jak ocenił, cytowany w raporcie, szef Clicktrans.pl Michał Brzeziński, współautor analizy, na powroty Polaków mogą mieć wpływ m.in. "pozytywne sygnały dotyczące sytuacji gospodarczej w Polsce". Dodał, że na przyjazdy rodaków z Wielkiej Brytanii może też wpływać "niepewna sytuacja Polonii oraz nastroje po Brexicie".

- Przyszły rok pokaże, czy sytuacja się nie zmieni i masowy powrót Polaków będzie kontynuowany - wskazał Brzeziński w komentarzu zamieszczonym w raporcie.

Z danych zamieszczonych w raporcie wynika, że przewaga przeprowadzek do Polski nad wyprowadzkami zwiększa się od 2015 r. W 2015 r. przeprowadzki do ojczyzny stanowiły 56 proc. zleceń serwisu w porównaniu z 44 proc. wyprowadzek. W 2016 r. odsetek ten stanowił zaś odpowiednio 64 proc. i 36 proc.

*Raport został opracowany na podstawie danych z 10232 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących przeprowadzek w okresie od listopada 2011 r. do marca 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

IMHO 2017-07-18 09:02:46

Po czym okazuje się, że w Polsce ciężko znaleźć pracę za chociaż 1500 euro na rękę, a ceny są takie jak w Niemczech i znów uciekają.