Polacy chcą oszczędzać, ale czy zarobki im na to pozwolą?

Więcej osób chce odkładać na kontach oszczędnościowych niż na lokatach terminowych. Fundusze i obligacje są zdecydowanie mniej popularne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy chcą oszczędzać, ale czy zarobki im na to pozwolą?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 sie 2014 8:15


Blisko 70 proc. Polaków zamierza zgromadzić jakieś oszczędności w ciągu najbliższego roku - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia dla "Rz" na grupie 1000 respondentów.

Czytaj też: Jesteśmy bardziej skorzy do oszczędzania, ale daleko nam do średniej w UE

Zdaniem analityków badanie pokazuje chęć odkładania, ale tylko w części przełoży się to na faktyczne działania.

- Wyniki sygnalizują, że jest wśród nas zapał do oszczędzania i dość konkretny pomysł, jak to robić - mówi Grzegorz Ogonek, ekonomista ING Banku Śląskiego. Jak dodaje, należy jednak na te deklaracje nałożyć sytuację materialną Polaków.

A według badania grupy ING 40 proc. ankietowanych sygnalizowało trudności w wiązaniu końca z końcem. - Co więcej, na zbyt małe zarobki jako główną przeszkodę w podejmowaniu dobrych decyzji finansowych wskazało ok. 70 proc. badanych - zauważa Ogonek.

Czytaj też: Duże zarobki nie oznaczają dużych oszczędności

Jak wynika z sondażu ARC, najwięcej osób wybiera konta oszczędnościowe (47 proc.) i lokaty terminowe (27 proc.). Mniejszą popularnością cieszą się fundusze inwestycyjne (6 proc.), giełda (5 proc.) i obligacje skarbowe (3 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.