Podróżując po Europie zobaczymy ulubiony polski serial i transmisję sportową

0 0
Podróżując po Europie zobaczymy ulubiony polski serial i transmisję sportową
Podczas podróży po krajach członkowskich UE będzie można korzystać z usług online jak w kraju zamieszkania. Problemy są np. z oglądaniem polskich transmisji z meczy siatkarzy (fot. FIVB)

• Podróżując po Europie będzie można obejrzeć ulubiony polski serial czy transmisję sportową.
• Rząd popiera projekt unijnego rozporządzenia zapewniającego posiadaczowi usług cyfrowych dostęp do nich, podczas tymczasowego pobytu w innym państwie członkowskim, ale z zastrzeżeniami.

Użytkownicy usług online uzyskują dostęp do usług i treści za pomocą urządzeń przenośnych, często jednak nie mogą tego robić podczas podróży po Europie, bo wyświetla się komunikat, że treść jest zablokowana w tym czy innym kraju i bez naruszenia praw autorskich nie da się do niej dotrzeć. Jest szansa, że wkrótce dotychczasowe ograniczenia terytorialne licencji na korzystanie z treści chronionych prawem autorskim, przestaną być tak restrykcyjne jak dotychczas.

- Taki jest cel projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zapewnienia możliwości przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści, przedstawiony przez KE w grudniu 2015 r. Projekt rozporządzenia jest elementem wdrażania strategii jednolitego rynku cyfrowego UE – mówił Krzysztof Czabański, sekretarz stanu w Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na posiedzeniu Komisji ds. UE.

Nowe rozwiązania mają zapewnić abonentom, którzy wykupili dostęp do usług online na terenie Polski, ciągłość w dostępie do tych usług także podczas podróży na terenie UE.

Projekt od dawna budzi zainteresowanie wielu polskich środowisk, zwłaszcza dostawców usług cyfrowych. Ich obawy dotyczą zapowiadanych przez KE zmian w prawie autorskim, co daje możliwości podważenia zasady terytorialności prawa autorskiego.

Więcej tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.