Papież zaprasza bezdomnych, ubogich i uchodźców do... cyrku

0 0
Papież zaprasza bezdomnych, ubogich i uchodźców do... cyrku
Dwa tysiące bezdomnych, ubogich i uchodźców, podopiecznych rzymskich ośrodków pomocy, zostało zaproszonych do cyrku (fot. pixabay)

Urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego zorganizował wycieczkę bezdomnych, ubogich i uchodźców, więźniów i podopiecznych rzymskich ośrodków pomocy do cyrku. To kolejna dobroczynna inicjatywa Watykanu.

Wcześniej bezdomni zwiedzali Muzea Watykańskie oraz Kaplicę Sykstyńską, a w grudniu w Auli Pawła VI byli gośćmi na prapremierowym uroczystym pokazie włoskiego filmu fabularnego o Franciszku.

Celem wyprawy na spektakl do Rony Roller Circus było - jak się podkreśla - zapewnienie odrobiny beztroski i radości osobom borykającym się z poważnymi problemami codziennego życia. Wszyscy mogli też skorzystać z pomocy personelu medycznego z Watykanu. Lekarze przyjmowali w przenośnym ambulatorium tuż koło namiotu cyrkowego. Ponadto dla całej grupy przygotowano posiłek.

Przy okazji tej wyjątkowej inicjatywy przypomniano słowa Franciszka, który w czasie spotkania z przedstawicielami świata cyrku przed rokiem mówił, że ich spektakle „tworzą piękno” i „dobrze robią duszy”.

Bezdomni, ubodzy, uchodźcy i więźniowie pojechali do cyrku samochodami, z których korzystają na co dzień kardynałowie i biskupi z Kurii Rzymskiej - ujawniły media.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.