Papież wstawia sie za bezrobotnymi i broni ofiar lichwy

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek apelował o podjęcie wszelkich wysiłków na rzecz zapewnienia wszystkim pracy. Stanął też w obronie ofiar lichwy mówiąc, że jest to „nieludzkie” przestępstwo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Papież wstawia sie za bezrobotnymi i broni ofiar lichwy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 sty 2014 13:11


Papież wyraził solidarność z obecnymi na placu Świętego Piotra robotnikami z fabryki z okolic Florencji, która niedawno ogłosiła upadłość.

Zwracając się do załogi, przybyłej z arcybiskupem florenckim kardynałem Giuseppe Betorim Franciszek powiedział: „Pragnę, aby kompetentne instytucje podejmowały wszelkie możliwe wysiłki, by praca, która jest źródłem godności, była przedmiotem troski wszystkich”. „Niech nie brakuje pracy” - dodał papież.

Następnie pozdrowił obecnych na audiencji przedstawicieli i trzech tysięcy wolontariuszy włoskiej krajowej rady do walki z lichwą, noszącej imię Jana Pawła II. „Apeluję o to, aby instytucje zintensyfikowały swe zaangażowanie na rzecz ofiar lichwy, dramatycznej plagi społecznej” - mówił Franciszek.

Powiedział następnie: „Czasem rodzina nie ma co jeść, bo musi spłacać lichwiarzy. Ależ to nie jest chrześcijańskie, to jest nieludzkie. Ta dramatyczna plaga socjalna rani nienaruszalną godność osoby ludzkiej”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.