Oto najbogatsze kobiety świata

Christy Walton jest najbogatszą kobietą na świecie. Kto z kolei jest najzamożniejszą Polką?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najbogatsze kobiety świata

PODZIEL SIĘ


Autor: jk/ mat. pras.

9 mar 2015 19:21


Najbogatszą kobietą na świecie jest Amerykanka Christy Walton z majątkiem 41,2 mld dol. – wynika z listy opublikowanej przez miesięcznik "Forbes". Majątek zdobyła dzięki inwestycji w przedsiębiorstwo paneli słonecznych „First Solar” oraz poprzez posiadanie znacznej ilości akcji Wal-Mart.

Czytaj też: Karkosik, Sowołow, Kulczyk, Czarnecki, Solorz-Żak: Kto najbogatszy?

Na liście najbogatszych ludzi na świecie z 2015 roku uplasowała się na ósmej pozycji. Majątek Christy Walton jest prawie dwukrotnie mniejszy niż pierwszego na liście Billa Gatesa, którego fortunę szacuje się na 79,2 mln dol.

Czytaj też: Oto 10 najbardziej majętnych kobiet w Polsce

Drugie miejsce na podium wśród najbogatszych kobiet zajęła Liliane Bettencourt z rodziną. Francuzka ma 92 lata, jest córką chemika, który w 1907 roku założył L’Oreal. Bettencourt wspólnie z rodziną posiada obecnie 33 proc. akcji koncernu. Ostatnie miejsce na podium z majątkiem 39,4 mld dol., zajmuje Alice Walton, córka założyciela Wal-Mart Stores.

Najbogatszą Polką jest Anna Woźniak-Starak, która dzieli majątek z mężem. Dorobek pary szacuje się na 3,3 mld zł (ok. 1 mld USD). Pierwszą Polką, która indywidualnie figuruje na rodzimej liście najbogatszych, jest Grażyna Kulczyk - była żona najbogatszego Polaka Jana Kulczyka. Jej majątek wynosi 1,7 mld zł (ok. 0,5 mld USD).

* Artykuł opracowany przez Sedlak&Sedlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.