RynekSeniora.pl

Oto kraje najbardziej przyjazne emerytom

0 0
Oto kraje najbardziej przyjazne emerytom
For. shutterstock

Sprawdźcie, w którym kraju emerytom żyje się najlepiej.

Indeks państw najbardziej przyjaznych emerytom przygotowało amerykańskie pismo "International Living”. Na liście jest zaledwie 25 krajów.

Ranking stworzono, biorą pod uwagę szereg czynników mogących wpływać na komfort życia osób starszych: począwszy od pogody, przez jakość służby zdrowia, po - oczywiście - koszty codziennego funkcjonowania.

Czytaj też: Emeryci też nie chcą mieszkać w Polsce. Wolą emigrację

Numerem jeden na liście jest Ekwador. Pod kątem cen nieruchomości bije on na głowę pozostałe „raje emerytalne” - chodzi tu głównie o relację jakości i lokalizacji do ceny. Ponadto, osoby po 65 roku życia zamieszkujące Ekwador mogą korzystać z licznych 50 proc. zniżek na bilety do kin i na wydarzenia sportowe oraz na transport publiczny, który notabene, jest na wysokim poziomie.

Koszty życia codziennego są w Ekwadorze porównywalnie niskie, np. obiad w restauracji w dużym mieście można zjeść już za 2,5 dol., a wizyta u lekarza specjalisty kosztuje 10 dol. Para starszych ludzi może przeżyć w Ekwadorze miesiąc na naprawdę wysokim poziomie za 1 400 dol.

Czytaj też: Co piąty emeryt żałuje, że nie wyjechał z kraju

Drugie miejsce zajmuje Panama. Jako jedyny kraj w rankingu otrzymała maksymalną liczbę 100 pkt. za opiekę socjalną nad emerytami ze strony państwa.

Trzecie miejsce na liście „rajów emerytalnych” zajmuje Meksyk. Spośród państw europejskich w rankingu najwyżej uplasowała się Hiszpania, Malta, Portugalia, Włochy, Francja i Irlandia.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.