Oto 10 najbardziej majętnych kobiet w Polsce

Na swoich kontach mają miliony, a nawet miliardy złotych i wszystkie są z Polski. Majątek najbogatszej szacowany jest na nawet 2,5 mld zł. Ile mają pozostałe i kim są? Sprawdźcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto 10 najbardziej majętnych kobiet w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 wrz 2014 13:38


Na pierwszym miejscu opublikowanego przez tygodnik "Wprost" rankingu stu najbogatszych Polek znalazła się Grażyna Kulczyk, właścicielka poznańskiego kompleksu "Stray Browar" z majątkiem wartym 2,5 mld zł. Drugie miejsce zajęła Barbara Komorowska, główny udziałowiec w firmie Bakoma, z majątkiem 1,6 mld zł.

Na trzecim miejscu znalazła się Aldona Wejchert z majątkiem w wysokości 1,3 mld zł. Od początku kariery jest związana z Grupą ITI, głównym akcjonariuszem telewizji TVN. Obecnie pełni w grupie funkcję wiceprezydenta i członka komitetu wykonawczego.

Czwartą najbogatszą kobietą w Polsce jest Solange Olszewska, prezes Solaris Bus&Coach z majątkiem szacowanym na 832 mln zł. Na miejscu piątym znalazła się Anna Podniesińska z majątkiem 800 mln zł. To ta pani ściągnęła do Polski takie marki jak Bata, DHL, Ogilvy & Mather i Oscar Jakobson.

Za nią, na 6. miejscu uplasowała się Małgorzata Adamkiewicz, współwłaścicielka i dyrektor generalny polskiej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej Adamed. Jej majątek to bagatela 732 mln zł.

Siódmą najbardziej majętną Polką jest wg tygodnika "Wprost" Teresa Mokrysz, szefowa grupy Mokate. W swoim portfelu ma 564 mln zł.

Z majątkiem w wysokości 520 mln zł, na miejscu 8. uplasowała się Irena Eris. Tuż za nią, na miejscu 9. uplasowała się również kobieta działająca w branży kosmetycznej - Dorota Soszyńska, dyrektor kreatywna i współwłaścicielka firmy Oceanic. Jej majątek jest wart 510 mln zł.

Pierwszą dziesiątkę zamyka natomiast Katarzyna Frank-Niemczycka z majątkiem 424 mln zł. Żona i biznesowa partnerka Zbigniewa Niemczyckiego inwestuje głównie w rynek nieruchomości i branżę farmaceutyczną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.