Oszczędności: Jak nie wydać dużo na zakupach i zaoszczędzić?

• Sposobów na oszczędzanie jest wiele.
• Jesienią sklepy kuszą obniżkami cen na stroje kąpielowe, natomiast latem taniej można kupić zimowe swetry.
• Wcale jednak nie trzeba czekać na posezonowe wyprzedaże, żeby zaoszczędzić pieniądze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oszczędności: Jak nie wydać dużo na zakupach i zaoszczędzić?

PODZIEL SIĘ


Autor: Newsrmtv.tv/AT

12 wrz 2016 13:00


- Sposobów na oszczędzanie jest wiele z pośród różnych metod można wymienić np. kupowanie w Internecie zamiast w sklepach stacjonarnych, czy też przyłączenie się do systemów lojalnościowych. Jeżeli jednak zdecydujemy się wybrać do centrum handlowego w poszukiwaniu wymarzonej sukienki. Dobrym pomysłem może być zabranie ze sobą gotówki – mówi Eva-Lotta Wojtasik, Market Analyst & Business Developer, Refunder.

Brak kontroli nad finansami może przysporzyć wiele kłopotów. „Plastikowe” pieniądze, w postaci kart płatniczych i kredytowych, znacznie zmieniły podejście wielu z nas do wydawania pieniędzy. Psychologowie podkreślają, że płacąc kartą wydajemy znaczenie więcej niż płacąc gotówką, ponieważ nie odczuwamy aż takiego dyskomfortu związanego z wydawaniem pieniędzy. Dużo łatwiej przychodzi nam przyłożenie karty do terminala, niż przekazywanie sprzedawcy banknotów i monet. Żal związany z wydaniem pieniędzy może w tym przypadku przyjść dopiero po sprawdzeniu konta bankowego.

Czytaj też: Cudzoziemcy robią u nas spore zakupy

Możemy tego jednak uniknąć, wracając „do korzeni” i przerzucając się na płacenie gotówką. Jeśli na przykład planujemy przeznaczyć na buty nie więcej niż 200 zł, to weźmy ze sobą na zakupy właśnie taką kwotę. Po pierwsze, możemy mieć wtedy pewność, że zgodnie z planem nie wydamy na buty więcej niż założoną sumę, a po drugie, nie kupimy kilku kolejnych par… spodni. Ile razy zdarzyło się Wam pójść do sklepu po bułki, a wrócić z nową torebką?

Gotówka przyda się także w sklepach second-hand. W lumpeksach można trafić na prawdziwe perełki, i zapłacić za nie dosłownie grosze. Jak wiadomo, w tego typu sklepach zazwyczaj nie można zapłacić kartą płatniczą, warto więc wziąć ze sobą trochę pieniędzy.

Polowanie na wyprzedaże i wyjątkowe okazje, nie musi wiązać się z godzinami spędzonymi w sklepach. Zamiast przemierzać kilometry w centrum handlowym, można usiąść wygodnie w domowym zaciszu i zamówić w sieci wybrane produkty, nie ruszając się z kanapy. Ceny w sklepach internetowych często są o wiele niższe niż w sklepach stacjonarnych. Co więcej, zamówione rzeczy mogą zostać dostarczone do naszego domu, nawet tego samego dnia, a dostawa nic nie kosztuje. Producenci prowadzą również outlety, w których można natknąć się na wyprzedaże i obniżki cen nawet do 80%. Dodatkowym ułatwieniem dla łowców okazji są aplikacje mobilne sklepów, za pomocą których można sprawnie złożyć zamówienie, zapłacić za kupowaną rzecz oraz wskazać adres, na który ma ona zostać dostarczona.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.