Osoba zamożna - czym się wyróżnia i jak nią zostać?

0 0
Osoba zamożna - czym się wyróżnia i jak nią zostać?

Badanie McCann Truth Central „Prawda o zamożności w Europie i w Polsce" pokazuje, że prawie połowa zamożnych w Polsce uważa, że niczym się nie różni od innych ludzi, a dla 43 proc. bycie bogatym to przede wszystkim stan umysłu, a nie ilość pieniędzy na koncie bankowym.

Z badania McCann Truth Central „Prawda o zamożności w Europie i w Polsce" wynika, że 70 proc. Polaków i 84 proc. osób na świecie uważa, że zgadza się, że trudno jest określić kogoś, jako osobę zamożną wyłącznie na podstawie wyglądu. Co ich wyróżnia? W Europie za najważniejsze wyznaczniki są uważane: postawa i odpowiedni wyraz twarzy.

Wśród elementów wyróżniających bogate osoby respondenci wymienili również: buty (31 proc.), płaszcz (22 proc.) i biżuteria, np. zegarek (16 proc.). Zamożną kobietę można zidentyfikować na podstawie torebki i kosmetyków, które stosuje. Natomiast oznaką bogactwa wśród polskich kobiet wymieniono: postawę (45 proc.), zapach (38 proc.) oraz buty i wyraz twarzy (23 proc.).

Jak osiągnąć bogactwo? Prawie co trzecia osoba odpowiedziała, że trzeba znaleźć się we właściwym miejscu, natomiast co piąty zamożny uważa, że bogactwo można osiągnąć wyłącznie za pomocą ciężkiej pracy. Jednak najwięcej (32 proc.) osób mówi o wykształceniu jako najważniejszym czynniku, który pomógł im osiągnąć obecny status. Z badania wynika, że 57 proc. dobrze usytuowanych osób ma wykształcenie wyższe, a 25 proc. posiada tytuł MBA.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.