Odpoczynek po pracy: Polacy nie mają czasu dla siebie. Przez pracę

• 41 proc. Polaków deklaruje, że dla rodziny przeznacza ponad 5 godzin tygodniowo.
• Co piąty przyznaje, że chciałby tego czasu poświęcać jeszcze więcej.
• Dodatkowo Polacy narzekają na brak czasu na realizację własnych pasji, odpoczynek czy podróże – wynika z badania „Polacy po godzinach”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odpoczynek po pracy: Polacy nie mają czasu dla siebie. Przez pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: Newsrm.tv/AT

13 lip 2016 10:56


- Zauważyliśmy też różnice jeżeli chodzi o duże miasta i mniejsze miejscowości. Wiadomo, że ten czas inaczej „płynie” w dużych miastach, gdzie mamy więcej obowiązków, godziny pracy są nieco dłuższe. Chwile, które możemy poświęcić na rzeczy ważne i przyjemne się kurczą – mówi Tomasz Dębowski, dyrektor marketingu Frisco.pl.

Polacy nie mają czasu na swoje pasje

Jak wskazuje badanie „Polacy po godzinach” przeprowadzone przez Frisco.pl mieszkańcy mniejszych miast poświęcają więcej czasu na rodzinę (powyżej 5 godzin w tygodniu – 51 proc.), niż mieszkańcy dużych miast (powyżej 5 godzin – 36 proc.). Ci drudzy poświęcają za to więcej czasu na realizowanie własnych pasji czy uprawianie sportu niż osoby żyjące w mniejszych miejscowościach.

Czytaj też: Urlop to stres? Jak więc odpocząć?

- Co czwarta osoba zamieszkująca polskie aglomeracje poświęca na swoje pasje od 2 do 3 godzin, gdzie u mieszkańców mniejszych miast odsetek ten wynosi 14 proc. – tłumaczy Tomasz Dębowski.

- Chwile, które możemy poświęcić na rzeczy ważne i przyjemne się kurczą – mówi Tomasz Dębowski (fot.newsrm.tv) - Chwile, które możemy poświęcić na rzeczy ważne i przyjemne się kurczą – mówi Tomasz Dębowski (fot.newsrm.tv)

- Można więc wnioskować, że duże miasta oferują więcej możliwości realizowania pasji, ale też więcej rozwiązań pozwalających zyskać czas na przyjemności. Lepiej rozwinięta komunikacja czy łatwiejszy dostęp do nowoczesnych rozwiązań usprawniających życie pozwalają na zrobienie więcej rzeczy szybciej i sprawniej - dodaje.

Jak wykorzystują swój czas kobiety, a jak mężczyźni?

Odpowiedzi ankietowanych w badaniu pokazały, że co czwarta kobieta na odpoczynek poświęca do dwóch godzin tygodniowo, podczas gdy aż 32 proc. mężczyzn przeznacza na niego powyżej pięciu godzin w tygodniu. Kobiety natomiast poświęcają więcej czasu na spotkania z przyjaciółmi (do 2 godzin w tygodniu – 29 proc.) niż mężczyźni (24 proc.), ale 9 proc. pań przyznaje, że ze znajomymi nie spotyka się wcale.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.