Obóz w Arabii Saudyjskiej mógłby pomieścić 3 mln uchodźców - ale stoi pusty. "Nic, zero"

Podczas kiedy Europa zmaga się z napływem uchodźców, w Arabii Saudyjskiej stoi 100 tys. pustych, klimatyzowanych namiotów, które mogłyby pomieścić nawet 3 mln osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Obóz w Arabii Saudyjskiej mógłby pomieścić 3 mln uchodźców - ale stoi pusty. "Nic, zero"

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

11 wrz 2015 10:28


5 kilometrów od Mekki znajduje się Mina – miasto zbudowane z wysokiej jakości namiotów. Każdy z nich ma rozmiar 8x8 metrów i jest ognioodporny. Miasto jest podzielone na obozy, posiadające kuchnie i łazienki. Cały teren zajmuje 20 km kwadratowych.

Namioty są stosowane głównie przez 5 dni w roku, podczas muzułmańskiej pielgrzymki hadżdż. Przez pozostałą część roku są raczej opuszczone. Jak do tej pory Arabia Saudyjska nie przyjęła żadnych uchodźców z Syrii. Za to - uwaga - jest gotowa sfinansować budowę 200 meczetów dla syryjskich uchodźców w Niemczech.

Arabia Saudyjska, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Bahrajn – to wyjątkowo zamożne państwa, w dodatku pod różnymi względami silnie związane np. z Syrią i Irakiem, skąd przybywają do Europy azylanci. Nie przyjęły ani jednego uchodźcy. Nic, zero – potwierdził raport ONZ z ubiegłego roku.

Liban przyjął 1,3 mln uchodźców, co stanowi ponad 25 proc. populacji kraju. W tym czasie Arabia Saudyjska nie zgodziła się na przyjęcie choćby jednego. Jako przyczynę takiej decyzji podaje się wysokie bezrobocie oraz wsparcie finansowe, którego udziela potrzebującym potrzebującym w Syrii i Iraku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Gosc 2017-06-17 10:36:43

Arabia Saudyjska Kuwejt itp zamozne kraje a zadnego imigranta tam nie ma i wszyscy sa cicho nikt nie narzeka ze tak bogate kraje a nie pomagaja Polska z tymi krajami konkurowac nie moze niestety a UE wyciaga konsekwencje z tego ze nasz kraj nie przyjmuje uchodzcow.Wstyd.

Widz 2017-06-16 11:02:08

Czemu. Nie idą do Arabii i sąsiednich państw, bo tam nie ma nic za darmo żeby tam przeżyć to trzeba pracować a to są lenie i temu uciekają do Europy bo pani KANCLERZ obiecała dać kasę a teraz mają problem z uchodźcami ...

Teraz 2017-06-14 12:49:16

popełniłam błąd, powinno być ''świadczy''