Obóz w Arabii Saudyjskiej mógłby pomieścić 3 mln uchodźców - ale stoi pusty. "Nic, zero"

Podczas kiedy Europa zmaga się z napływem uchodźców, w Arabii Saudyjskiej stoi 100 tys. pustych, klimatyzowanych namiotów, które mogłyby pomieścić nawet 3 mln osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Obóz w Arabii Saudyjskiej mógłby pomieścić 3 mln uchodźców - ale stoi pusty. "Nic, zero"

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

11 wrz 2015 10:28


5 kilometrów od Mekki znajduje się Mina – miasto zbudowane z wysokiej jakości namiotów. Każdy z nich ma rozmiar 8x8 metrów i jest ognioodporny. Miasto jest podzielone na obozy, posiadające kuchnie i łazienki. Cały teren zajmuje 20 km kwadratowych.

Namioty są stosowane głównie przez 5 dni w roku, podczas muzułmańskiej pielgrzymki hadżdż. Przez pozostałą część roku są raczej opuszczone. Jak do tej pory Arabia Saudyjska nie przyjęła żadnych uchodźców z Syrii. Za to - uwaga - jest gotowa sfinansować budowę 200 meczetów dla syryjskich uchodźców w Niemczech.

Arabia Saudyjska, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Bahrajn – to wyjątkowo zamożne państwa, w dodatku pod różnymi względami silnie związane np. z Syrią i Irakiem, skąd przybywają do Europy azylanci. Nie przyjęły ani jednego uchodźcy. Nic, zero – potwierdził raport ONZ z ubiegłego roku.

Liban przyjął 1,3 mln uchodźców, co stanowi ponad 25 proc. populacji kraju. W tym czasie Arabia Saudyjska nie zgodziła się na przyjęcie choćby jednego. Jako przyczynę takiej decyzji podaje się wysokie bezrobocie oraz wsparcie finansowe, którego udziela potrzebującym potrzebującym w Syrii i Iraku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Athena 2017-02-06 12:49:22

Hei, observer Ja bym na pewno na ciebie się nie slinila po takich twoich komentarzach.

domowywychodźca 2015-10-02 12:30:53

Dobrze byłoby gdyby ten artykuł i podobne przeczytała Pani Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej, która tak gorliwie, we wszystkich stacjach TV rozczulała się nad "biednym i tagicznym losem" uchodźców, pochwalając tym samym czekające nas wynarodowienie i wykluczenie z chrześcijaństwa. Dzisiejsi "uchodźcy" to zorganizowana na wielką skalę akcja zniszczenia Europy i Świata bez czołgów, armat i samolotów.

observer 2015-09-16 21:26:38

płk. Kaddafi odgrażał się, że krzyżowcy zdobywali bliski wschód mieczem, ale przyjdzie taki czas, że Europa zostanie zdobyta bez broni... i trudno się dziwić tej tezie jak się widzi, jak Polki ślinią się widząc ciapatych

REKLAMA