Nowy rok szkolny: Polacy biorą pożyczki na wyprawkę szkolną

• Wrzesień to miesiąc, w którym rodziców czekają spore wydatki.
• Ponad 55 proc. rodziców uważa, że wydatki na wyprawkę szkolną mogą zachwiać domowym budżetem.
• W 2016 roku średni koszt wyprawki wyniesie od 300 do 500 zł.
• By spiąć budżet wiele rodzin musi zaciągnąć pożyczkę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy rok szkolny: Polacy biorą pożyczki na wyprawkę szkolną

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl (AT)

www.portalspozywczy.pl

23 sie 2016 13:50


Jak sfinansować dziecku wyprawkę i nie zrujnować domowych finansów?

- Kiedy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki, warto zastanowić się nad szybką pożyczką pozabankową. Pamiętajmy jednak, aby zawsze odpowiedzialnie gospodarować swoimi finansami i wnioskować o pożyczkę dopiero po dokładnym przeanalizowaniu naszej sytuacji finansowej. W wybraniu najkorzystniejszej oferty pomogą nam specjalistyczne porównywarki pożyczek. Na tego typu stronach zamieszczone są także porady ekspertów, rankingi produktów finansowych i firm. Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie branża FinTech w Polsce, jest edukacja finansowa klientów. Spłacalność zobowiązań z roku na rok jest coraz lepsza i w niektórych przypadkach sięga nawet 80 proc., jednak firmy pożyczkowe wciąż czeka dużo pracy – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

Z badań wynika, że w 2016 roku średni koszt wyprawki wyniesie od 300 do 500 zł. W cenę wyprawki nie są wliczone podręczniki, które w większości finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Najdroższy jest plecak, jego ceny wahają się do 29 zł do blisko 500 zł. Znaczącym wydatkiem są także buty, strój na WF oraz przybory plastyczne.

- W ostatnich latach możemy zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania pożyczkami pozabankowymi wśród Polaków. Złożyło się na to kilka czynników, przede wszystkim olbrzymi postęp w zakresie profesjonalizacji usług świadczonych przez podmioty FinTech. Wykorzystywanie nowych technologii i innowacje to akt wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów. Pożyczkę możemy zaciągnąć nie wychodząc z domu, cały proces przebiega zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Weryfikację zdolności kredytowej zoptymalizowano natomiast dzięki nowoczesnym narzędziom do scoringu – dodaje Patrycja Gołębicka, Sales Director Aasa Polska.

Czytaj też: Wyprawka szkolna: Pracodawca może za nią zapłacić

Eksperci szacują, że już ponad 3 miliony Polaków skorzystało z pożyczek online. Branża FinTech w ostatnich latach rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Na znaczeniu zyskują przede wszystkim firmy oferujące chwilówki i pożyczki online, możliwe do spłacenia w indywidualnie dopasowanym terminie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.