Nissan zaatakowany przez hakerów. To protest przeciwko japońskim połowom wielorybów

0 0
Nissan zaatakowany przez hakerów. To protest przeciwko japońskim połowom wielorybów
(fot. Nissan/Facebook)

Strona internetowa japońskiego koncernu motoryzacyjnego Nissan została zawieszona. Do hakerskiego ataku przyznała się grupa Anonymous.

W komunikacie zamieszczonym na Twitterze hakerzy powiązani z grupą Anonymous przyznali się do ataku i podkreślili, że była to "kara" za połowy ssaków morskich. Media przypominają, że w grudniu zaatakowano także strony internetowe władz w Tokio, w tym premiera Shinzo Abego.

W rozmowie z BBC jeden z hakerów wyjaśnił, czemu Nissan stał się celem działań hakerów. "Oni są dużą korporacją w Japonii, a my celowaliśmy w takie firmy, aby uświadamiać ludzi o zabijaniu (wielorybów i delfinów) w zatoce w Taiji, o czym tamtejsze media nie mówią cenzurując informacje" - podkreślił. Zapewnił jednocześnie, że ich celem nie jest uszkodzenie baz danych firmy lub pozyskanie informacji na temat klientów.

Nissan potwierdził, że ze względu na wygenerowanie bardzo dużego ruchu internetowego był zmuszony do zawieszenia japońskiej strony koncernu jak i jej globalnej wersji. W czwartek do południa dostęp do serwisów był nadal niemożliwy. Europejskie i amerykańskie witryny Nissana działały bez przeszkód.

"Ze względu na atak typu potencjalna rozproszona odmowa usługi (DDoS) zostaliśmy zmuszeni tymczasowo zawiesić działanie naszych stron, aby uniknąć dalszego ryzyka" - powiedział BBC rzecznik koncernu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.