Niemcy wolą pracować niż używać życia. Mniej liczą się nawet dzieci i seks

85 proc. Niemców ocenia, że praca zawodowa jest dla nich bardzo ważna - pisze „Die Zeit”, powołując się na badania przeprowadzone przez Ośrodek Naukowy Badań Społecznych (WZB) w Berlinie oraz instytut Infas w Bonn.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemcy wolą pracować niż używać życia. Mniej liczą się nawet dzieci i seks

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lut 2016 19:50


Możliwość „używania życia” za bardzo ważne uznało 82 proc. uczestników ankiety, posiadanie własnych dzieci - 78 proc. , a dobry seks - tylko 52 proc.

Większość pracujących jest usatysfakcjonowana wykonywaną pracą. Aż 76 proc. odpowiedziało, że robi to, co zawsze chciało robić. Tylko 3,4 proc. jest niezadowolonych z wykonywanego zawodu – czytamy w „Die Zeit”.

55 proc. uczestników badania zadeklarowało, że pracowaliby również wtedy, gdyby nie potrzebowali pieniędzy. Tylko 10 proc. jest odmiennego zdania. „Ludzie poszukują dziś w pracy nie tylko pieniędzy i kariery, lecz przed wszystkim bliskości z innymi ludźmi, współpracy i sensu życia” – mówi szefowa WZB Jutta Allmendinger. „Niemcy kochają swoją pracę” – dodaje.

44 proc. ankietowanych opowiedziało się za urzędowym ustaleniem górnego pułapu zarobków. 26 proc. uważa, że nie należy wprowadzać takich ograniczeń.

W Niemczech czynnych zawodowo jest obecnie ponad 43 mln osób, co jest wynikiem rekordowym w historii zjednoczonych Niemiec.

„Die Zeit” pisze, że pozytywny stosunek Niemców do pracy sprawia, iż właśnie w tym kraju szansę na realizację miałby pomysł podstawowego wynagrodzenia wypłacanego wszystkim obywatelom niezależnie od tego, czy pracują.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.