Nie tylko zwiedzają i pracują. Cudzoziemcy u nas robią spore zakupy

• Szacunkowa wartość towarów i usług zakupionych w Polsce przez cudzoziemców (nierezydentów) w I kwartale 2016 r. ukształtowała się na poziomie ok. 8,7 mld zł.
• Wydatki cudzoziemców były o 3,8% wyższe niż w analogicznym okresie 2015 r. - podał GUS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie tylko zwiedzają i pracują. Cudzoziemcy u nas robią spore zakupy

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

27 cze 2016 19:26


Średnie wydatki poniesione w Polsce przez cudzoziemca (nierezydenta) w I kwartale 2016 r. ukształtowały się na poziomie 484 zł - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Cudzoziemcy przekraczający zewnętrzną lądową granicę UE na terenie Polski w I kwartale 2016 r. na zakup towarów nieżywnościowych przeznaczyli ok. 83% swoich wydatków, na żywność i napoje bezalkoholowe ok. 14%, a na pozostałe wydatki (usługi) ponad 3%. Spośród artykułów nieżywnościowych największym zainteresowaniem cudzoziemców cieszyły się materiały do budowy, remontu i konserwacji mieszkania lub domu (ok. 24% wydatków na towary nieżywnościowe), sprzęt RTV i AGD (ok. 22%) oraz części i akcesoria do środków transportu (ponad 13%).

Cudzoziemcy przekraczający wewnętrzną granicę UE największe wydatki w Polsce ponieśli na towary nieżywnościowe – ok. 56%. Na żywność i napoje bezalkoholowe cudzoziemcy przeznaczyli ok. 11%, a na pozostałe wydatki (usługi) – ok. 16%. Z kolei wśród mieszkańców Polski przekraczających wewnętrzną granicę UE w I kwartale 2016 r. znaczący udział w strukturze wydatków poniesionych za granicą miały pozostałe wydatki (usługi) – ok. 46%, towary nieżywnościowe – ok. 35%. Na żywność i napoje bezalkoholowe Polacy przeznaczyli ok. 14%.

 

Czytaj więcej na DlaHandlu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
GUS

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.