Nie masz czasu na przyziemne sprawy? Zamów konsjerża

Wieczór z gwiazdą Bollywood na luksusowym jachcie na wodach Gangesu? Nie ma sprawy. Kolacja w Barcelonie jeszcze dziś, bilety na Ligę Mistrzów – do zrobienia. Dla konsjerża wszystko jest możliwe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie masz czasu na przyziemne sprawy? Zamów konsjerża

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

21 mar 2013 8:00


Ekskluzywne samochody, prywatne samoloty, jachty, zabawa w najlepszych światowych klubach, posiłki w najdroższych restauracjach i wejściówki na najważniejsze wydarzenia sportowe czy kulturalne na świecie załatwione od ręki.

Oto czym zajmuje się konsjerż - do niedawna kojarzony głównie z dozorcą francuskich kamienic czy z pracownikiem recepcji hotelowej.

Zawód na życzenie

Dla niektórych ich praca to nic więcej, jak spełnianie zachcianek ludzi z grubym portfelem. Dla innych - ogromne udogodnienie w codziennym życiu. Usługi konsjerżów istnieją w Polsce zaledwie kilka lat, ale zyskują coraz więcej sympatyków.

- Dzięki temu, że byliśmy inicjatorem tej usługi na naszym rynku, łatwo nam zaobserwować zmiany, jakie zaszły w świadomości odbiorców i w sposobie korzystania z serwisu - mówi Iwona Żelazny z Noble Concierge. - Z roku na rok przybywa klientów, a mimo kryzysu ekonomicznego dynamika wzrostu liczby odbiorców utrzymuje się na wysokim poziomie - dodaje.

Nastazja Mokrzycka, właścicielka firmy H2H, świadczącej usługi konsjerż z najwyższej półki, w kryzysie dostrzegła aspekty korzystne dla jej działalności.

- Wiele osób zaczęło pracować nawet po kilkanaście godzin dziennie z obawy przed plajtą bądź utratą pracy - mówi. - Mają pieniądze, ale brakuje im czasu na załatwianie codziennych spraw i zadbanie o swój czas wolny - dodaje.

Asystent nie wystarczy

Wydaje się, że umawianiem spotkań, planowaniem wyjazdów, rezerwacją stolików w restauracji czy wysyłaniem kwiatów do żony prezesa może zajmować się jego asystent. Jest blisko i zna oczekiwania przełożonego. Mimo to osoby zajmujące wysokie stanowiska mają swoich konsjerżów.

- W pewnej części nasze kompetencje pokrywają się z zadaniami typowego asystenta - mówi Iwona Żelazny. - Ale konsjerżowie mają szeroką sieć kontaktów i narzędzia umożliwiające realizację najtrudniejszych zadań - dodaje.

Poza tym niejednokrotnie zadania konsjerża dotyczą spraw bardzo intymnych, których raczej nie powierza się asystentom.

Poruszą niebo i ziemię

Z doświadczenia w pracy na stanowisku asystentki skorzystała Nastazja Mokrzycka. Zanim założyła własną firmę konsjerż, była asystentką zarządu dużej brytyjskiej korporacji, w której zajmowała się załatwianiem spraw na wczoraj.

- Wyjazdy, helikoptery, gadżety. A przy tym obsługiwałam nie tylko zarząd swojej firmy. Pomagałam też naszym kontrahentom. W końcu doszłam do wniosku, że istnieje duże zapotrzebowanie na takie usługi i warto zająć się tym kompleksowo - opowiada właścicielka H2H, pierwszej w Polsce agencji konsjerż.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.