Najwięcej milionerów jest w USA. A w Polsce?

Według najnowszego raportu Global Wealth Report 2015 na świecie jest 33,7 mln dolarowych milionerów. Które miejsce zajęła Polska?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najwięcej milionerów jest w USA. A w Polsce?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk/mat. pras.

19 lis 2015 9:04


Organizacja Credit Suisse, która stworzyła to zestawienie, donosi, że na 1 000 mieszkańców globu przypada przeciętnie 4-5 milionerów. Nasz kraj w tym rankingu zajął 38. miejsce z liczbą około 43 000 dolarowych milionerów.

W pierwszej dziesiątce znalazły się kraje z najbardziej rozwiniętą gospodarką. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęły Stany Zjednoczone z liczbą 15 656 000 milionerów. To prawie osiem razy więcej niż liczba milionerów w kraju z drugiego miejsca - Wielkiej Brytanii. Ostatnie miejsce na podium zajęła Japonia z bardzo zbliżonym wynikiem do obywateli Zjednoczonego Królestwa.

Około 1,8 mln milionerów mieszka we Francji, a w Niemczech jest ich około 1,5 mln. Następne miejsca w zestawieniu zajęły Chiny oraz Włochy. Niewiele poniżej 1 mln dolarowych milionerów jest w Kanadzie oraz Australii. Natomiast pierwszą dziesiątkę zamyka Szwajcaria z wynikiem 667 000 osób.

*Artykuł został opracowany przez Sedlak&Sedlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.