Na studentach można zarobić

Ponad 66 tys. zł wyda student na wynajem kawalerki w czasie 5-letnich studiów w Warszawie. Około 37 tys. zł zajmując taki lokal w Toruniu - donosi "Rzeczpospolita".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na studentach można zarobić

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 sie 2013 11:47


Analitycy serwisu Szybko.pl policzyli całkowite wydatki mieszkaniowe, które musi ponieść młody człowiek, aby mógł studiować w danym mieście przez 5 lat, zakładając, że spędza w wynajętym lokalu dziewięć miesięcy w roku.

"Minimalny koszt zakwaterowania oscyluje wokół 12 tys. zł i jest to cena miejsca w akademiku w Łodzi w czasie całych studiów. Najdrożej za akademik zapłaci student w Poznaniu: przez pięć lat wyda około 15 tys. zł" - mówi o badaniach rynku Marta Kosińska, ekspert serwisu Szybko.pl.

Czynsze za wynajem samodzielnych lokali są znacznie wyższe niż stawki w akademikach. "Najniższe koszty najmu mieszkań ponoszą studenci w Toruniu, Łodzi, Bydgoszczy i Olsztynie. Tu za kawalerkę miesięcznie trzeba zapłacić odpowiednio: 780 zł, 870 zł, 840 zł i 960 zł" - wylicza Marta Kosińska.

"Najdrożej jest w Warszawie, we Wrocławiu i w Trójmieście. Średnie czynsze za lokal 1-pokojowy wynoszą w tych miastach: 1470 zł, 1220 zł, 1100 zł za miesiąc" - dodaje ekspert.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.