Na ile biletów autobusowych miesięcznie stać mieszkańców polskich miast?

0 0

Sprawdźcie, ile biletów komunikacji miejskiej kupią za swoje pensje mieszkańcy polskich miast.

W swoim opracowaniu firma Sedlak&Sedlak wzięła pod uwagę zarówno ceny biletów, jak i poziom płac w województwie, którego dane miasto jest stolicą. Na najwięcej przejazdów w stolicy województwa stać mieszkańców Opolszczyzny. Mogą oni za średnie wynagrodzenie kupić aż 1 024 bilety na jeden przejazd do 60 minut.

Najwięcej zarabiają mieszkańcy Mazowsza, jednak przy cenie biletu 4,40 zł siła nabywcza ich pensji wynosi zaledwie 809 biletów miesięcznie. Jest to wynik niższy od średniej arytmetycznej ze wszystkich województw, która wynosi 820 biletów miesięcznie. Z kolei mediana liczby biletów dostępnych za średnie wynagrodzenie z danego województwa wynosi 839.

Czytaj też: Pracownicy PKS-u schowali autobus, bo nie dostają pensji...

Z kolei zarabiający najmniej mieszkańcy Olsztyna wcale nie jeżdżą najtaniej. Za przeciętne wynagrodzenie mogą kupić zaledwie 857 biletów. Aż 1 024 bilety za swoją pensję mogą nabyć opolanie, jest to prawie dwa razy więcej niż dla mieszkańców Poznania. Najtańsze połączenia miejskie są obecnie w Kielcach – bilet jednoprzejazdowy kosztuje tam 2,50 PLN. Kielczanie za średnią pensję mogą kupić 1 013 biletów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Porównanie jest bez sensu. Różnice cenowe pomiędzy biletem "jednorazowym" a godzinnym są ogromne. Np. Katowice to 3.2 za bilet w strefie lub 15min a 4.8 za godzinny. W jednym mieście w godzinę mozna przejechać miasto trzy razy a w innym ledwie przejechać polowe.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.