Mylą imiona, zapominają o spotkaniach. Koncentracja młodych w pracy mocno kuleje

Jak wynika z badania przygotowanego przez TNS Polska na zlecenie marki Tiger prawie połowa osób w wieku 18-35 lat przyznaje się do problemów z koncentracją. A latem o skupienie jeszcze trudniej...
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mylą imiona, zapominają o spotkaniach. Koncentracja młodych w pracy mocno kuleje

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 lip 2014 13:21


Tym, co najbardziej rozprasza młodych Polaków w pracy, jest już tradycyjnie internet. Do przeglądania stron internetowych, np. wchodzenia na strony serwisów społecznościowych, plotkarskich itp., w trakcie pracy przyznaje się 71 proc. badanych - wynika z badania "Młodzi o tempie życia i problemach z koncentracją".

Ponadto, 70 proc. Polaków w wieku 18-35 lat stresuje się pracą. Prawie połowa przyznaje się do problemów z koncentracją, a 66 proc. odnotowuje u siebie spadek formy intelektualnej w ciągu dnia - wynika z badania. Trudno się temu dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów w Europie.

W badaniu zapytano także, w jaki sposób respondenci rozpoznają u siebie pogorszenie formy intelektualnej. Najczęściej wymienianymi objawami są: podenerwowanie (60 proc.), ospałość (50 proc.), nieuwaga (40 proc.), szybkie męczenie się (39 proc.). Rzadziej wymieniane było gubienie wątków (27 proc.), wolne tempo pracy (24 proc.), duża liczba popełnianych błędów (20 proc.) czy pospieszna i pobieżna praca (18 proc.).

Co ciekawe, z powodu nieuwagi aż 82 proc. respondentom przynajmniej raz zdarzyło się pomylić dni tygodnia bądź imiona, napisać wiadomość (e-mail,SMS) do niewłaściwej osoby (68 proc.) czy zapomnieć o spotkaniu (54 proc.).

Tym, co najbardziej rozprasza młodych Polaków w pracy, jest już tradycyjnie internet. Do przeglądania stron internetowych, np. wchodzenia na stony serwisów społecznościowych, plotkarskich itp., w trakcie pracy przyznaje się 71 proc. badanych.

Przeciętny pracownik przeznacza dwie z ośmiu godzin pracy na rzeczy z nią niezwiązane i to nie wliczając w to przerwy na lunch. Na drugim miejscu znalazły się dodatkowe (pozaregulaminowe) przerwy na posiłek, kawę czy herbatę (49 proc.). Wśród najczęściej pojawiających się odpowiedzi wymieniano również prywatne rozmowy telefoniczne (38 proc. badanych) oraz plotki (34 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.