Miłek, Kułakowski i Kucharska-Dziedzic wyróżnieni przez Polską Radę Biznesu

0 0
Miłek, Kułakowski i Kucharska-Dziedzic wyróżnieni przez Polską Radę Biznesu
W kategorii "Sukces" nagrodzony został Dariusz Miłek, prezes i twórca grupy CCC, która w Polsce zatrudnia 6 tys. osób. (fot. Polska Rada Biznesu)

• Polska Rada Biznesu im. Jana Wejcherta wręczyła statuetki najlepszym przedsiębiorcom.
• - Z dumą możemy powiedzieć, że polscy przedsiębiorcy są siłą napędową gospodarki i dziś pokazujemy światu tych najlepszych z najlepszych - powiedział Jacek Szwajowski, prezes Polskiej Rady Biznesu podczas uroczystości wręczenia nagród.

Polska Rada Biznesu im. Jana Wejcherta, przyznała w poniedziałek (16 maja) najlepszym polskim przedsiębiorcom statuetki w trzech kategoriach: sukces, wizja i innowacja oraz działalność społeczna.

W kategorii "Sukces" nagrodzony został Dariusz Miłek, prezes i twórca grupy CCC, która na koniec 2015 r. posiadała 773 salony w 16 krajach i w całej grupie kapitałowej zatrudnia ponad 10 tys. osób, z czego w Polsce - 6 tys. pracowników.

W kategorii "Wizja" nagrodę odebrał Tomasz Kułakowski, pomysłodawca i prezes firmy CodiLime, z branży IT, która została założona przez grupę programistów i matematyków Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie zatrudnia ponad 150 osób w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

W kategorii "Działalność Społeczna" kapituła nagrodziła pomysłodawczynię i prezes Fundacji BABA, dr Anitę Kucharską-Dziedzic. Prowadzona przez nią fundacja wspiera kobiety na wszystkich polach ich działalności i aktywności, a także czynnie przeciwdziała ich dyskryminacji oraz przemocy domowej i seksualnej. Oprócz statuetki, Anita Kucharska-Dziedzic otrzymała jeszcze nagrodę dodatkową w wysokości 100 tys. zł.

 

Podobnie jak w zeszłym roku kapituła konkursu (w skład której wchodzi m.in. Leszek Balcerowicz, prof. Michał Kleiber i Mariusz Walter) zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej.

Otrzymał ją pośmiertnie Andrzej Czernecki oraz jego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego, która wspiera edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wiejskich. Czernecki przeznaczył na fundację połowę swojego majątku szacowanego na kilkaset milionów złotych.

Głównym celem fundacji jest wyrównywanie szans poprzez wspieranie uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Co roku EFC finansuje 80 nowych 3-letnich stypendiów absolwentom gimnazjów umożliwiając im naukę w najlepszych liceach w Polsce.

Przypomnijmy, Polska Rada Biznesu została założona w 1992 r. Jest organizacją skupiającą właścicieli i prezesów największych firm polskich i działających w Polsce. Jan Wejchert był współzałożycielem firmy ITI, a później telewizji TVN. Zmarł w 2009 r.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.