Masaż analny powodem utraty pracy przez lekarza

0 0
Masaż analny powodem utraty pracy przez lekarza
Masaż analny sposobem leczenia bólu? Szwedzki lekarz twierdził, że to skuteczna metoda, ale już nie praktykuje. (fot. pixabay)

Szwedzki doktor stracił licencję do wykonywania zawodu, ponieważ stosował dość nietypową metodę leczenia i zwalczania bólu u pacjentów - masaż analny.

Lekarz, nazywany "doktorem anal" praktykował w krajach skandynawskich: w Szwecji, Norwegii i Danii. Po raz pierwszy został ostrzeżony przez szwedzką organizację zdrowia HSAN (Sweden's Medical Board of Responsibility) w 2003 r., po tym jak leczył starszą kobietę na ból głowy i pleców... masując jej odbyt.

Organizacja uznała jego metodę leczenia za bardzo wątpliwą. Na praktykę doktora skarżyły się również organizacje zdrowotne z Danii i Norwegii. W lipcu 2006 r. rada lekarska w Norwegii oddaliła go od praktyki po zaledwie dwóch tygodniach, tuż po tym, kiedy zorientowała się, że to ten sam człowiek, który został już wcześniej wyrzucony z innych szpitali w krajach skandynawskich.

Oprócz masażów analnych, doktorowi zdarzyło się również przebić pacjentowi płuco podczas dawania zastrzyku w okolicy klatki piersiowej oraz opowiadać niewybredne dowcipy Norwegom, którzy opłakiwali śmierć swoich bliskich.

Później, w wywiadzie dla szwedzkiego tabloidu Aftonbladet przyznał, że ma zaburzenia osobowości i cierpi na zespół Aspergera. - Praca w sektorze medycznym stała się dla mnie niemożliwa, bo czasem zachowywałem się dziecinnie - powiedział. - Jestem inny, ale nie głupszy - dodał.

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.