wnp.pl

Małe i średnie firmy nie boją się ekspansji zagranicznej

0 0
Małe i średnie firmy nie boją się ekspansji zagranicznej
fot.pixabay

• Niemal połowa właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw zamierza w perspektywie roku szukać okazji biznesowych na rynkach zagranicznych.
• Polacy częściej deklarują chęć ekspansji zagranicznej niż Niemcy i Czesi.
• Według Konfederacji Lewiatan na wejście na rynki zagraniczne czterokrotnie częściej decydują się spółki korzystające z nowych technologii.

Polskie firmy reprezentujące segment MŚP stopniowo wchodzą na światowe rynki. 40 proc. kierowników uczestniczących w badaniu Ipsos MORI (zleconym przez Microsoft) potwierdza, że ich firmy szukają możliwości w nowych obszarach geograficznych. Wynik ten napawa optymizmem, tym bardziej, że jest to dwukrotnie wyższy odsetek niż w Niemczech czy we Francji. W sąsiadujących Czechach co trzeci decydent uważa, że w najbliższym roku będzie szukać zleceń poza rynkiem wewnętrznym.

Polscy przedsiębiorcy zwracają uwagę na rosnące znaczenie innowacji i technologii na drodze zdobywania nowych rynków. W świetle badań przeprowadzonych przez Konfederację Lewiatan 78 proc. firm z segmentu MMŚP przyznaje, że inwestycje w innowacje są niezbędne, jeżeli firma chce skutecznie konkurować na rynku polskim, a prawie dwie trzecie jeśli firma chce sprostać wymaganiom klientów na rynkach zagranicznych.

Badania Konfederacji Lewiatan wskazują, że przedsiębiorstwa korzystające z nowych technologii czterokrotnie częściej decydują się na ekspansję zagraniczną niż te, które nie wprowadziły dotychczas żadnych nowoczesnych rozwiązań.

Więcej czytaj na wnp.pl

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.