Lot balonem czy kurs sushi - co bardziej zmotywuje pracownika?

0 0
Lot balonem czy kurs sushi - co bardziej zmotywuje pracownika?

Przejażdżka Lamborghini, skok ze spadochronem lub kurs fotografii... Oryginalny pomysł na motywowanie i nagradzanie najlepszych pracowników może być kluczem do zdobywania przewagi konkurencyjnej.

Podstawą w efektywnym motywowaniu jest wiedza oparta na badaniach dotyczących czynników wpływających na zadowolenie z wykonywanej pracy oraz sposobów nagradzania najlepszych. Coraz więcej firm zdaje sobie z tego sprawę, projektując i wprowadzając systemy motywacyjne oparte na pozapłacowych benefitach. Niektóre organizacje, działy HR idą o krok dalej kreując nowy trend w motywowaniu pracowników w postaci niezapomnianych przeżyć.

Czytaj też: Premie finansowe mogą... zrujnować biznes i zniszczyć firmę

- Przejażdżka Lamborghini, lot balonem lub kurs fotografii, to niezwykły sposób podziękowania za dotychczasową pracę i formy motywowania zespołu. Pracodawców chcących podarować pracownikom emocje w prezencie przybywa z roku na rok jak wynika z otrzymywanych przez nas zapytań ofertowych - komentuje Kornel Piesio z serwisu prezentmarzen.com.

Oryginalny pomysł na motywowanie i nagradzanie najlepszych pracowników może być kluczem do zdobywania przewagi konkurencyjnej - jak wskazują doświadczenia z Europy Zachodniej. Nowy trend w motywowaniu pracowników w postaci niestandardowych przeżyć do niedawna był Polsce jeszcze egzotyką, analogicznie jak idea "corporate wellness", dziś jest coraz częściej wykorzystywany nie tylko przez korporacje, ale również polskie firmy.

Czytaj też: Nie tylko pensja motywuje pracownika. Co jeszcze?

Jak wynika z danych sprzedażowych serwisu prezentmarzen.com udział kwotowy zamówień realizowanych przez firmy, które decydują się na podarowanie pracownikom lub partnerom emocji w prezencie systematycznie rośnie. W 2012 roku wartość zamówień dla biznesu na realizację oryginalnych prezentów wynosiła zaledwie 7 proc., rok później już ponad 16 proc. Co oznacza, iż nie jest to tylko moda na prezenty gwarantujące niezapomniane wrażenia dla osób prywatnych, ale również ciekawa i wyróżniająca forma nagradzania handlowców, rzetelnych partnerów czy lojalnych klientów.

Poznaj marzenia pracownika

Kluczową kwestią w nagrodzeniu pracownika w postaci niezapomnianych wrażeń, jeśli chcemy podziękować mu za wyniki sprzedażowe czy inną formę personalnego wkładu w rozwój firmy jest znajomość zainteresowań danej osoby. Skok ze spadochronem to na przykład odpowiedni prezent dla pracownika, który uwielbiają dreszczyk emocji i adrenalinę, a kurs sushi lub masaż gorącymi kamieniami dla ceniącego sobie spokój i relaks.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.