Lato w pełni, koledzy na urlopach, a ty w pracy

0 0
Lato w pełni, koledzy na urlopach, a ty w pracy

Mieszanka całorocznego zmęczenia, stresu i pięknej pogody może zaowocować rozleniwieniem i brakiem skupienia. Pilne sprawy czekają, a ty odliczasz dni do wyjazdu na swój urlop i nic nie robisz.

W jaki sposób zachować równowagę i poradzić sobie z obniżoną koncentracją, aby gorący okres urlopowy w pracy nie zamienił się w koszmar? Respondenci badania "Młodzi o tempie życia i problemach z koncentracją" przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Tiger, chcąc poprawić koncentrację, najczęściej sięgają po kawę lub herbatę (59 proc.) lub napoje energetyczne (21 proc.) To są doraźne rozwiązania.

Z kolei 46 proc. podchodzi do wyzwania strategicznie, zaczynając od odpowiedniego przygotowania swojego miejsca pracy czy tworząc listę zadań do wykonania. Jednak przygotowując plan pracy, nie można zapomnieć o przerwach. Są one bardzo istotne, bo nasz mózg potrzebuje chwili odpoczynku od intensywnej pracy.

Jest też dobra wiadomość – w czasie przerwy wskazane jest zajrzenie do telefonu i Internetu. Według badań przeprowadzonych przez naukowców na Uniwersytecie w Melbourne korzystanie z Internetu dla rozrywki podczas pracy zwiększa naszą produktywność o około 9 proc.

– Wbrew obiegowym opiniom jestem zdania, że przerwy w pracy są bardzo potrzebne, chociażby po to, żeby energetycznie się zregenerować. Praca większości z nas oparta jest na wzmożonym myśleniu, które bardzo angażuje nasz mózg, a ten z kolei, żeby dobrze pracować, potrzebuje świeżego powietrza i odpowiedniej dawki minerałów – komentuje Tomasz Sobierajski, socjolog z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Walcząc z letnim rozleniwieniem i zazdrością, że inni właśnie wypoczywają, kiedy my nie możemy, warto poszukać pozytywnych aspektów bycia w mieście. Planować dzień tak, by praca była w nim tylko jednym z obowiązków, a nie wypełniała go w stu procentach. Po pracy warto też spotkać się z przyjaciółmi, pójść na spacer lub plenerowy koncert.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.