Kto najczęściej przesiaduje na Facebooku w trakcie pracy i dlaczego?

Chociaż pracodawcom się to nie podoba, to pracownicy korzystają z internetu w celach prywatnych podczas pracy. Co jest powodem marnowania czasu w pracy i kto najczęściej korzysta z Facebooka?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto najczęściej przesiaduje na Facebooku w trakcie pracy i dlaczego?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 sie 2014 8:49


Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2013 r. przez firmę Sedlak & Sedlak przy współpracy z portalem Interia.pl aż 69 proc. respondentów korzysta z internetu w celach prywatnych.

Czytaj też: Facebook prześwietlony. Wiemy, czy pomaga młodym znaleźć pracę

– Oczywiste, że każdemu potrzebna jest chwila wytchnienia, ważne jednak, by zachować w tym umiar – tłumaczy Beata Kwiatkowska, dyrektor zarządzająca w firmie Axence.

Jednym z najczęściej odwiedzanych portali podczas pracy jest Facebook. Kto najczęściej z niego korzysta? Z badania „Predictors of Use Social Network Sites at Work", które zostało przeprowadzone na 11 tys. norweskich pracownikach, wynika że najczęściej na Facebooku w trakcie pracy przesiadują samotni mężczyźni w młodym wieku. Osoby te mają wyższe wykształcenie i są ekstrawertykami o słabych nerwach. Ich praca nie jest zbyt dobrze zorganizowana, a poziom ich odpowiedzialności nie jest wysoki.

Czytaj też: Facebook zrujnował już niejedną karierę

Dlaczego pracownicy marnują czas, za który płaci pracodawca? Co prawda w Polsce nie przeprowadzono jeszcze oficjalnych badań. Zrobili to jednak Amerykanie. Okazuje się że 33 proc. pracowników marnuje czas, ponieważ ma zbyt mało pracy. Ponad 23 proc. uważa, że ich pensja nie jest adekwatna, a niespełna 15 proc. jest po prostu rozpraszana przez kolegów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.