Kościół reklamuje się na YouTube by zachęcić do kapłaństwa

Trwa rekrutacja do seminariów. By przyciągnąć młodych poszczególne placówki prowadzą specjalne akcje promujące kapłaństwo - m.in. spoty reklamowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kościół reklamuje się na YouTube by zachęcić do kapłaństwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

30 cze 2015 7:35


- Co roku liczba nowych księży zmniejsza się średnio o 9 proc.; w 2013 r. było ich 401, rok temu już 355 - wynika ze statystyk. Seminaria prowadzą specjalne akcje promujące kapłaństwo - pisze "Rzeczpospolita".

Według duchownych zajmujących się formacją seminaryjną mniej księży to nie efekt kryzysu wiary, lecz demografii.

Mniejsza liczba uczniów w podstawówkach oznacza, że będzie ich mniej w gimnazjach, liceach i uczelniach, a co za tym idzie - także w seminariach duchownych - zauważa rzecznik wrocławskiej kurii ks. Rafał Kowalski.

Obecnie trwa rekrutacja do seminariów; jej pierwszy etap zakończy się w połowie lipca.

Ale poszczególne placówki już od kilku miesięcy prowadzą specjalne akcje promujące kapłaństwo.

Spot powołaniowy "Obietnica" przygotowany przez kleryków z Warszawy od kwietnia na YouTube obejrzało prawie 64 tys. osób, a film kleryków z Wrocławia - ponad 100 tys.

To współczesna forma nawiązania kontaktu z młodymi, którzy myślą o kapłaństwie, kiedyś była to ulotka, dziś spot - mówi rzecznik warszawskiej kurii ks. Przemysław Śliwiński. Powołuje wprawdzie Bóg, ale taki filmik może zachęcić do refleksji - wskazuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

tcdd 2015-06-30 19:50:22

Pan buk też musi zachować proporcje powołując do watykańskiej służby

korniszon 2015-06-30 11:38:15

Kryzys powołań to kryzys demograficzny ? a jak oni do tego doszli ? jaką metodą ? A sam kryzys demograficzny czym jest jeśli nie efektem przyjęcia rozwiązań społecznych obcych chrześcijaństwu , jakże można tak kłamać "w żywe oczy " ? A może to nie jest efekt pracy myślowej tylko tego ,że j,e. ekscelencja tak kazali mówić ? To by było zrozumiałe, nie tylko Gierek uprawiał propagandę sukcesu.