Konkurs na esej o przyszłości pracy

0 0
Konkurs na esej o przyszłości pracy
Autorzy najlepszych prac otrzymają zaproszenie do udziału w Europejskim Forum Nowych Idei. (Fot.: Pixabay)

• Ruszył konkurs na esej na temat przyszłości pracy organizowany przez Europejskie Forum Nowych Idei.
• Na teksty opisujące wizję pracy w przyszłości organizatorzy czekają do 31 lipca.
• Autorzy najciekawszych otrzymają m.in. zaproszenie na Europejskie Forum Nowych Idei, które odbędzie się pod koniec września w Sopocie.

Europejskie Forum Nowych Idei odbędzie się w tym roku pod hasłem „Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki”. Pod koniec września do Sopotu przyjadą liderzy świata polityki, biznesu i nauki, którzy będą dyskutować o przyszłości pracy w kontekście robotyzacji, ale także nierówności społecznych, imigracji, bezpieczeństwa i elastyczności zatrudnienia.

Organizatorzy EFNI zaprosili w tym roku do współpracy również reprezentantów polskiej sceny literackiej, m.in. Sylwię Chutnik i Łukasza Orbitowskiego, a także pisarzy-amatorów. Z myślą o nich stworzono konkurs pod hasłem „Przyszłość pracy”. Na zgłoszenia prac (limit wynosi 5000 znaków) organizatorzy czekają do 31 lipca. Jury konkursu wyłoni trzy najciekawsze eseje, a ich autorzy otrzymają zaproszenie do udziału w Europejskim Forum Nowych Idei, które odbędzie się w dniach 28-30 września w Sopocie. Zwycięskie prace zostaną opublikowane także na łamach serwisu Gazety Wyborczej, w jednym z wydań Magazynu Świątecznego oraz na stronie Europejskiego Forum Nowych Idei.

Goście konferencji zastanowią się nad korzyściami i zagrożeniami wynikającymi z postępu technologicznego. Jak wynika z prognoz przeprowadzonych przez European Economic Research, co najmniej 9 proc. ogólnej sumy wszystkich zawodów zniknie z rynku pracy na skutek automatyzacji. Zdaniem ekspertów, proces ten z pewnością dotknie najbiedniejszą i co za tym idzie, najsłabiej wyedukowaną część populacji (aż 26 proc.), która już obecnie wykonuje prosty, wręcz automatyczny rodzaj zadań, i dlatego z łatwością może zostać zastąpiona przez maszyny.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.