Kobiety na budowie: To one budują Warsaw Spire

Warsaw Spire jest jednym z największych przedsięwzięć budowlanych w stolicy. Projekt od 2011 realizują setki pracowników. W tym świecie betonu i stali bardzo ważną rolę ogrywają kobiety. Poznajcie sylwetki piękniejszej części zespołu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kobiety na budowie: To one budują Warsaw Spire

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

8 mar 2016 15:34


Nad realizacją projektu czuwa zespół biura budowy, którego znaczną część tworzą kobiety. Czym się zajmują?

Od spraw administracyjnych, przygotowywania wycen, kosztorysów i przetargów, poprzez przygotowywanie dokumentacji budowlanej, projektów wnętrz dla poszczególnych najemców i ich obsługę, współpracę projektantami i podwykonawcami, aż po koordynację, nadzór nad terminami, poszczególnymi frontami robót i przygotowywanie budynków do obioru. Jednym słowem jest to i praca za biurkiem, i w kasku na placu budowy, w typowo „męskim”, jak się do niedawna zdawało, środowisku.

Czytaj też: Takie widoki z okna będą mieli pracownicy w Warszawie

Jak przyznaje Agnieszka, zastępca kierownika budowy Wronia 31, kierownik obiektu na budowie Warsaw Spire, dla niektórych kobieta-kierownik to wciąż „przekleństwo”, zgodnie z powiedzeniem – gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle.

Dzień kobiet na budowie Warsaw Spire (fot.propertynews.pl) Dzień kobiet na budowie Warsaw Spire (fot.propertynews.pl)

Z drugiej strony, jak przekonuje Kinga, kosztorysant, do widoku kobiety w kasku mężczyźni zdążyli się już przyzwyczaić. A i kobiety pracujące na budowie zdają się nie żałować, że w pracy nie mogą nosić szpilek. Raczej – jak mówi Kinga, inżynier projektu - praca przy realizacji Warsaw Spire wywołuje u wielu mężczyzn nie zdziwienie, ale lekką zazdrość. Budowa Warsaw Spire jest miejscem, które rozpoznaje każdy warszawiak, budzi ogromne emocje, a postępy prac śledzi szerokie grono jej fanów – na przykład znajomi Katarzyny, managera do spraw aranżacji najemców, wysyłają do niej linki do artykułów czy nocne zdjęcia z pytaniami, czy budowa jeszcze nie śpi.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.