Property News

Kobiety na budowie: To one budują Warsaw Spire

0 0
Kobiety na budowie: To one budują Warsaw Spire
Nad realizacją projektu Warsaw Spire czuwa zespół biura budowy, którego znaczną część tworzą kobiety (fot.propertynews.pl)

Warsaw Spire jest jednym z największych przedsięwzięć budowlanych w stolicy. Projekt od 2011 realizują setki pracowników. W tym świecie betonu i stali bardzo ważną rolę ogrywają kobiety. Poznajcie sylwetki piękniejszej części zespołu.

Nad realizacją projektu czuwa zespół biura budowy, którego znaczną część tworzą kobiety. Czym się zajmują?

Od spraw administracyjnych, przygotowywania wycen, kosztorysów i przetargów, poprzez przygotowywanie dokumentacji budowlanej, projektów wnętrz dla poszczególnych najemców i ich obsługę, współpracę projektantami i podwykonawcami, aż po koordynację, nadzór nad terminami, poszczególnymi frontami robót i przygotowywanie budynków do obioru. Jednym słowem jest to i praca za biurkiem, i w kasku na placu budowy, w typowo „męskim”, jak się do niedawna zdawało, środowisku.

Czytaj też: Takie widoki z okna będą mieli pracownicy w Warszawie

Jak przyznaje Agnieszka, zastępca kierownika budowy Wronia 31, kierownik obiektu na budowie Warsaw Spire, dla niektórych kobieta-kierownik to wciąż „przekleństwo”, zgodnie z powiedzeniem – gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle.

Dzień kobiet na budowie Warsaw Spire (fot.propertynews.pl)
Dzień kobiet na budowie Warsaw Spire (fot.propertynews.pl)

Z drugiej strony, jak przekonuje Kinga, kosztorysant, do widoku kobiety w kasku mężczyźni zdążyli się już przyzwyczaić. A i kobiety pracujące na budowie zdają się nie żałować, że w pracy nie mogą nosić szpilek. Raczej – jak mówi Kinga, inżynier projektu - praca przy realizacji Warsaw Spire wywołuje u wielu mężczyzn nie zdziwienie, ale lekką zazdrość. Budowa Warsaw Spire jest miejscem, które rozpoznaje każdy warszawiak, budzi ogromne emocje, a postępy prac śledzi szerokie grono jej fanów – na przykład znajomi Katarzyny, managera do spraw aranżacji najemców, wysyłają do niej linki do artykułów czy nocne zdjęcia z pytaniami, czy budowa jeszcze nie śpi.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.