KE rozpoczyna kampanię na rzecz większej akceptacji osób LGBTI

0 0
KE rozpoczyna kampanię na rzecz większej akceptacji osób LGBTI
Z badań Eurobarometru z 2015 r. wynika, że prawie 60 proc. obywateli UE postrzega dyskryminację ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową jako powszechne zjawisko. (fot. pixabay)

• Komisja Europejska rozpoczęła w piątek (5 sierpnia) kampanię, która ma na celu zwiększenie świadomości i społecznej akceptacji osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI)
• To część planu działań KE na rzecz równości osób LGBTI.
• Z badania Agencji Praw Podstawowych UE wynika, że 42 proc. osób LGBTI doświadczyło nękania w pracy ze względu na swoją orientację.

Kampania pod hasłem "Wszyscy mamy te same marzenia" będzie prowadzona głównie w mediach społecznościowych za pomocą materiałów audiowizualnych i postów. Ma pomóc w zwalczaniu dyskryminacji osób LGBTI oraz promowaniu zasady równości. Jak wyjaśniają w komunikacie autorzy kampanii, skoncentrowano się w niej na "rzeczach, które nie dzielą nas, lecz jednoczą, i podkreślono, że nadzieje i marzenia są uniwersalne dla wszystkich".

W sobotę (6 sierpnia) w ramach kampanii unijna komisarz ds. sprawiedliwości, konsumentów i równości płci Vera Jourova weźmie udział w paradzie równości Europride w Amsterdamie. Ma spotkać się tam ze specjalnym wysłannikiem USA ds. praw osób LGBTI Randym Berrym, z którym ma rozmawiać o prawach i walce z dyskryminacją osób LGBTI, w tym o konsekwencjach niedawnego zamachu w klubie gejowskim w Orlando na Florydzie, w którym zginęło 49 osób.

Czytaj też: Pracownik skazany, bo odmówił fundacji LGBT. Ziobro zabrał głos

W grudniu ubiegłego roku KE przedstawiła plan działań na rzecz równości osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych na lata 2016-2019. Zakłada on poprawę praw i zapewnienie ochrony prawnej tych osób i ich rodzin w głównych dziedzinach kompetencji UE, a także wspieranie różnorodności, zwiększanie świadomości i zwalczanie dyskryminacji.

Wśród zapowiedzianych działań jest przyjęcie dyrektywy o równym traktowaniu, która ma zakazywać dyskryminacji ze względu na orientację seksualną w dziedzinie oświaty, ochrony socjalnej oraz dostępu do dóbr i usług.

Z badań Eurobarometru z 2015 r. wynika, że prawie 60 proc. obywateli UE postrzega dyskryminację ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową jako powszechne zjawisko. 71 proc. popiera równe prawa dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych.

Z kolei opublikowane w 2014 r. badania Agencji Praw Podstawowych UE pokazały, że 63 proc. osób LGBTI ukrywa swoją orientację seksualną, a jedna osoba na trzy była obiektem ataku lub gróźb z powodu swojej seksualności; 42 proc. doświadczyło nękania w pracy, a 47 proc. - dyskryminacji w ciągu roku poprzedzającego badanie.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.