Każdy może zostać prezydentem na jeden dzień

Koszulkę skoczka narciarskiego Andreasa Koflera z autografem oraz obiad z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym będzie można wylicytować w niedzielę w Poznaniu w trakcie 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Każdy może zostać prezydentem na jeden dzień

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 sty 2014 16:06


W całym mieście działać będzie 11 sztabów WOŚP, a pieniądze będzie zbierać ok. 2,5 tys. wolontariuszy. Organizatorem głównych wydarzeń związanych z poznańską edycją finału jest Centrum Kultury Zamek. W niedzielę na scenie przed CK Zamek zagrają m.in. Sławek Przybył z zespołem, Papa Musta & The MenElse, Dubska oraz Eby's Exploration.

Czytaj też:  Prezydenci mogą pracować za ciebie

W Zamku trwać będą aukcje darów przekazanych na licytacje oraz zbiórka krwi. Przed rokiem na aukcjach zebrano ponad 35 tys. zł, a uczestnicy finału WOŚP oddali 700 jednostek krwi.

W pobliżu Zamku zorganizowane będzie "miasteczko mundurowe", w którym prezentowany będzie m.in. nowoczesny policyjny sprzęt. Podobnie jak w poprzednich latach zobaczyć będzie można robota wykorzystywanego przez pirotechników podczas pracy przy materiałach wybuchowych, motorówkę komisariatu wodnego oraz pododdział konny policji.

"Policjanci angażują się od wielu lat w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczymy w miasteczku mundurowym, dbamy o bezpieczeństwa wolontariuszy i przekazujemy przedmioty na licytację. Już od samego rana podczas odprawy spotkamy się z wolontariuszami i będziemy mówili o tym, jak powinni się zachowywać i jakich miejsc unikać" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Policja przekazała na aukcje m.in.: koszulki biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk i skoczka narciarskiego Andreasa Koflera z autografami, maskotki Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz wykonane ze słota, srebra i bursztynu "Serce Poznańskich Policjantów".

Ponadto wylicytować będzie można m.in. replikę oficjalnej piłki Euro 2012 z autografami m.in. piłkarzy reprezentacji Portugalii, Realu Madryt Cristiano Ronaldo oraz Pepe, koszulkę Lecha Poznań z autografem Piotra Reissa, skrzypce wykonane przez czterech studentów lutnictwa Akademii Muzycznej w Poznaniu specjalnie na 22. finał WOŚP, fragment zdemontowanej z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich szyny kolejowej, a także kufer obezwładniający z alarmem i paralizatorem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.