Każdy może zostać prezydentem na jeden dzień

0 0
Każdy może zostać prezydentem na jeden dzień

Koszulkę skoczka narciarskiego Andreasa Koflera z autografem oraz obiad z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym będzie można wylicytować w niedzielę w Poznaniu w trakcie 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W całym mieście działać będzie 11 sztabów WOŚP, a pieniądze będzie zbierać ok. 2,5 tys. wolontariuszy. Organizatorem głównych wydarzeń związanych z poznańską edycją finału jest Centrum Kultury Zamek. W niedzielę na scenie przed CK Zamek zagrają m.in. Sławek Przybył z zespołem, Papa Musta & The MenElse, Dubska oraz Eby's Exploration.

Czytaj też:  Prezydenci mogą pracować za ciebie

W Zamku trwać będą aukcje darów przekazanych na licytacje oraz zbiórka krwi. Przed rokiem na aukcjach zebrano ponad 35 tys. zł, a uczestnicy finału WOŚP oddali 700 jednostek krwi.

W pobliżu Zamku zorganizowane będzie "miasteczko mundurowe", w którym prezentowany będzie m.in. nowoczesny policyjny sprzęt. Podobnie jak w poprzednich latach zobaczyć będzie można robota wykorzystywanego przez pirotechników podczas pracy przy materiałach wybuchowych, motorówkę komisariatu wodnego oraz pododdział konny policji.

"Policjanci angażują się od wielu lat w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczymy w miasteczku mundurowym, dbamy o bezpieczeństwa wolontariuszy i przekazujemy przedmioty na licytację. Już od samego rana podczas odprawy spotkamy się z wolontariuszami i będziemy mówili o tym, jak powinni się zachowywać i jakich miejsc unikać" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Policja przekazała na aukcje m.in.: koszulki biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk i skoczka narciarskiego Andreasa Koflera z autografami, maskotki Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz wykonane ze słota, srebra i bursztynu "Serce Poznańskich Policjantów".

Ponadto wylicytować będzie można m.in. replikę oficjalnej piłki Euro 2012 z autografami m.in. piłkarzy reprezentacji Portugalii, Realu Madryt Cristiano Ronaldo oraz Pepe, koszulkę Lecha Poznań z autografem Piotra Reissa, skrzypce wykonane przez czterech studentów lutnictwa Akademii Muzycznej w Poznaniu specjalnie na 22. finał WOŚP, fragment zdemontowanej z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich szyny kolejowej, a także kufer obezwładniający z alarmem i paralizatorem.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.