Kac - przez ile dni w roku cierpi na niego przeciętny Europejczyk?

Mimo iż 50 proc. ankietowanych deklaruje, że unika go jak ognia, statystyczny Europejczyk traci przez niego średnio 24 dni w roku. Kac, zwany syndromem dnia następnego, dotyka szczególnie ludzi młodych, którzy prowadzą aktywne życie towarzyskie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kac - przez ile dni w roku cierpi na niego przeciętny Europejczyk?

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

31 lip 2015 12:38


TNS Polska w badaniu "Pokolenie Y na kacu", zleconym przez markę Tiger Energy Drink, zapytał osoby w wieku 18-35 lat, o to jakie są ich doświadczenia z kacem. Z badania TNS Polska wynika bowiem, że alkohol spożywa 94 proc. osób w wieku 18-24 lata i 91 proc. w wieku 25-29 lat. Nie dziwi zatem fakt, że aż dziewięć na dziesięć osób w wieku 18-35 lat, przynajmniej raz w życiu miało kaca. Przy tym ponad 2/3 mężczyzn i 1/3 kobiet przyznaje, że następnego dnia po spożyciu alkoholu nie czuje się dobrze. Z innych danych wynika, że statystyczny Europejczyk w ciągu całego życia traci aż 1452 dni na leczenie skutków imprezy zakrapianej alkoholem – to średnio 24 dni każdego roku.

Ponad połowa badanych zadeklarowała, że najczęściej imprezuje i spotyka się ze znajomymi tylko w weekend. Z kolei aż jedna trzecia zapytanych (33 proc.) w zasadzie nie imprezuje i nie spotyka się ze znajomymi, ponieważ ma zbyt wiele obowiązków. Znacznie częściej wycofani w ten sposób z życia towarzyskiego są 30-latkowie niż młodsi badani (41 proc. wobec 28 proc.), a także częściej osoby, które tylko pracują niż studiujący i pracujący (35 proc. wobec 22 proc.).

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.