Jest pan pracoholikiem? - Ależ skąd – odpowiada kadra zarządzająca w średnich i dużych firmach w Polsce

0 0
Jest pan pracoholikiem? - Ależ skąd – odpowiada kadra zarządzająca w średnich i dużych firmach w Polsce

Firma doradcza Accenture w ramach badania "Definicja sukcesu" przeprowadziła ankietę internetową wśród członków kadry zarządzającej w średnich i dużych firmach w różnych krajach. Jak się okazuje mniej pracoholików jest tylko w Korei Południowej i Hiszpanii.

Zaledwie 25 proc. ankietowanych Polaków stwierdziło, że uważa się za pracoholików - podaje „Puls Biznesu". Podobnie odpowiedziało 14 proc. Koreańczyków i 15 proc. Hiszpanów. Zbliżony wynik do Polski zanotowano w Niemczech (24 proc.). Za pracoholików uważają się z kolei menedżerowie z Arabii Saudyjskiej (72 proc.), Indii (64 proc.) i Filipin (61 proc.).

Podczas badania padło także pytanie dot. żądań podwyżki przez kadrę zarządzającą. Jak podaje „Puls Biznesu" twierdząco odpowiedziało 67 proc. Polaków W odpowiedzi na takie pytania tylko 17 proc. ankietowanych nie otrzymało podwyżki, 28 proc. otrzymało podwyżkę niższą niż oczekiwali, a tyle samo osób zgodną z nimi.

Z kolei na pytanie o to, jak polska kadra zarządzająca szuka pracy, tylko 11 proc. przepytanych odpowiadało, że w pierwszej kolejności udaje się do agencji pośrednictwa. To prawie najmniejsza liczba wskazań spośród wszystkich badanych krajów. Mniej osób wskazało tę możliwość tylko w Indonezji. Najbardziej popularną czynnością jest u nas szukanie ogłoszeń na dedykowanych portalach, zaktualizowanie profilu online oraz kontakt z przyjaciółmi.

- Z badania „Definicja sukcesu" wyłania się postać Polaka tradycyjnego, trochę nieufnego wobec swych szans osiągania satysfakcji zarówno w pracy jak i poza nią, wciąż chętniej patrzącego na siebie i swój portfel, niż mierzącego swe osiągnięcia uznaniem innych - przywołuje komunikat firmy Accenture „Puls Biznesu".

W badaniu wzięło udział po 100 reprezentantów z każdego kraju (w kilku państwach przebadano 200 osób). W sumie przepytano więc 4,1 tys. osób z 33 krajów. Ankietowane były zarówno kobiety, jak i mężczyźni oraz osoby z różnych pokoleń.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.