Jest pan pracoholikiem? - Ależ skąd – odpowiada kadra zarządzająca w średnich i dużych firmach w Polsce

Firma doradcza Accenture w ramach badania "Definicja sukcesu" przeprowadziła ankietę internetową wśród członków kadry zarządzającej w średnich i dużych firmach w różnych krajach. Jak się okazuje mniej pracoholików jest tylko w Korei Południowej i Hiszpanii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest pan pracoholikiem? - Ależ skąd – odpowiada kadra zarządzająca w średnich i dużych firmach w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/"Puls Biznesu"

12 mar 2013 14:31


Zaledwie 25 proc. ankietowanych Polaków stwierdziło, że uważa się za pracoholików - podaje „Puls Biznesu". Podobnie odpowiedziało 14 proc. Koreańczyków i 15 proc. Hiszpanów. Zbliżony wynik do Polski zanotowano w Niemczech (24 proc.). Za pracoholików uważają się z kolei menedżerowie z Arabii Saudyjskiej (72 proc.), Indii (64 proc.) i Filipin (61 proc.).

Podczas badania padło także pytanie dot. żądań podwyżki przez kadrę zarządzającą. Jak podaje „Puls Biznesu" twierdząco odpowiedziało 67 proc. Polaków W odpowiedzi na takie pytania tylko 17 proc. ankietowanych nie otrzymało podwyżki, 28 proc. otrzymało podwyżkę niższą niż oczekiwali, a tyle samo osób zgodną z nimi.

Z kolei na pytanie o to, jak polska kadra zarządzająca szuka pracy, tylko 11 proc. przepytanych odpowiadało, że w pierwszej kolejności udaje się do agencji pośrednictwa. To prawie najmniejsza liczba wskazań spośród wszystkich badanych krajów. Mniej osób wskazało tę możliwość tylko w Indonezji. Najbardziej popularną czynnością jest u nas szukanie ogłoszeń na dedykowanych portalach, zaktualizowanie profilu online oraz kontakt z przyjaciółmi.

- Z badania „Definicja sukcesu" wyłania się postać Polaka tradycyjnego, trochę nieufnego wobec swych szans osiągania satysfakcji zarówno w pracy jak i poza nią, wciąż chętniej patrzącego na siebie i swój portfel, niż mierzącego swe osiągnięcia uznaniem innych - przywołuje komunikat firmy Accenture „Puls Biznesu".

W badaniu wzięło udział po 100 reprezentantów z każdego kraju (w kilku państwach przebadano 200 osób). W sumie przepytano więc 4,1 tys. osób z 33 krajów. Ankietowane były zarówno kobiety, jak i mężczyźni oraz osoby z różnych pokoleń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.